• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Facebook
  • https://plus.google.com/Google+/posts
  • https://www.twitter.com/Twitter
Doğu Ekspresiyle Kars Gezisi

DOĞU EXPRESİYLE KARS GEZİSİ

                                                                         3 GECE 4 GÜN

GEZİ TARİHLERİ

29 Aralık-1 Ocak “Yılbaşı” DOLU

28-31 Ocak "Sömestir"

(DOĞU EXPRESİ&UÇAK )

31 Ocak-04 Şubat  "Sömestir"DOLU  

07-11 Şubat 2018  

(DOLU)

  TUR PROGRAMI

 

                                                

 

Kars Şehir Turumuz;

 

“ Baltık Mimarisinin eşsiz yapılarını keşfetmek üzere Rus & Kazak Kilisesi Alexander Nevski Kilisesinden başlamak üzere gezimiz  sırasıyla Cheltikov Konağı/ Hekim evi (Opera  binası), Kent Konseyi, Konservatuar binası, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), Vali Konağı Müzesi, Namık Kemal Evi ve aşıklar evi), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu,  Taş Köprü, Konservatuar, Vali Konağı, PTT Binası Mazlumağa Hamamı, Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Topçuoğlu Hamamı, Muradiye Hamamı, Kars kalesi, Kars Müzesi, Ani Harabeleri, Oniki Havari Kilisesi Sarıkamış Kayak Merkezi, Katerina Köşkü , Çıldır Gölü”  gezilerinden oluşmaktadır.

1.GÜN:BULUŞMA VE HAREKET

Doğu Expresiyle seyahat edecek yolcularımız Ankara Tren Garından Irmak Tren istasyonuna ücretsiz aktarma yapabilirler.Saat 19.00'da Tren İstasyonu'nda buluşma(Irmak Tren İstasyonu)  11410 sefer sayılı Doğu Ekspresi’nde yataklı kompartımanlara yerleşme. Yaklaşık tam gün    sürecek yolculuğumuzun ardından

2.GÜN:KARS

Saat 18.01’de Kars Garı’na varış. Otele transfer ve konaklama.
Kars Müzesi ve Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami)'ni gezip öğle yemeği için serbest zaman vereceğiz. Daha sonra yürüyerek Rus işgali sırasında Tahtdüzü bölgesinde ızgara plan üzerine yeniden kurulan Kars'ta; Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını göreceğiz. Vali Konağı, PTT Binası, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu göreceğimiz yerler. Ardından otelimize yerleşip dinleniyoruz.

3.GÜN:ANİ HARABELERİ, SARIKAMIŞ

Kahvaltıdan sonra Ermenistan sınırında UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesi'nde bulunan Ani Tarihi Arkeolojik Alanı'nı ziyaret etmek için hareket ediyoruz. Burada; Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Camii), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesi göreceğiz. 
Ani Kenti, Selçuklular Dönemi’nde de iskân edildiği için; Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menucehr Cami’ni de göreceğiz. Daha sonra Kars’a dönüyoruz. Öğleden sonra Sarıkamış'a gidiyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış Kayak Merkezi ve Sarıçam ormanını gezdikten sonra Kars' a geri dönüyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


4.GÜN:BUZ TUTMUŞ ÇILDIR GÖLÜ

Erken kahvaltıdan sonra Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 2000 metredeki buz tutmuş Çıldır Gölü’nde buzları kırarak yapılan balık avı safarisini izleyeceğiz. Tutulan balıkları birlikte yiyeceğiz. Daha sonra Kars’a dönüş ve Kars’ta; Kars Kalesi, Karahanoğlu Köprüsü, Oniki Havari Kilisesi, Ebu-l Hasan Harakâni Türbesi, Topçuoğlu Hamamı, Muradiye Hamamı, Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Konservatuar ziyaret edilecektir. Gece Kars sokaklarında yürüyerek, Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.GÜN:KARS

Kahvaltı sonrası  Kars'ta kaşar ve bal alışverişi yapıyoruz. Ardından saat 07.45 te trenle gidecek olanların 41409 sefer sayılı Doğu Ekspresi’nin yataklı kompartımanlarına yerleşiyoruz ve yine 25 saatlik bir yolculuk başlıyor. Okumalar, sohbetler ile gün boyu sürecek tren yolculuğumuz devam ediyor. Konaklama trende.
6.GÜN:KIRIKKALE

Saat 06.39’da Irmak Tren İstasyonu’na varış.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

- Lüks Araçlarla Ulaşım ve Transfer

- Araç İçi İkramlar,Balık Avı Şovu,Kete veSıcak Şarap İkramı

- Belirtilen Otellerde 3 Gece Konaklama

- (3) Sabah Kahvaltısı , (3) Akşam Yemeği

- Seyahat Sigorta Güvence Poliçesi

- Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

- Programda Belirtilen Çevre Gezileri

- Tüm Şahsi Harcamalar

- Öğle Yemekleri

- Yemeklerde Alınan İçecekler

-Uçak ve Tren Biletleri

- Kızak Gezisi

- Kars & Kafkas Oyun Gösterisi

- Sarıkamış Kayak & Telesiyej Ücretleri

- Ankara-Kars Şehirleri arasındaki Uçak Biletleri ve Tren Biletleri Ücreti

15 Aralık  Öncesi Kayıtta Oda Başı 50 TL İNDİRİM

GEZİ ÜCRETİ

Peşin

 

 

İki Kişilik Oda Kişi Başı

750 TL

TL

TL

Tek Kişilik Oda Farkı

00,00 TL

TL

TL

İki Kişilik Odada 3.Kişi

00,00 TL

TL

TL

0-6 Yaş Çocuk Koltuk Ücreti

TL

TL

TL

7-12 Yaş Çocuk

00,00 TL

TL

TL

 

 

 

BİLGİ VE REZERVASYON

Selenay Turizm

Aşkaabat Cad. (Bahçeli 7. Cad.) No:47/3 Bahçelievler/ANKARA, 0 312 419 92 00,  elif@selenayturizm.com
 Elif SELMANOĞLU :05392600005

www.selenayturizm.com

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
797 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın