• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Facebook
  • https://plus.google.com/Google+/posts
  • https://www.twitter.com/Twitter
PRAG VİYANA BUDAPEŞTE TURU
VİYANA & PRAG & BUDAPEŞTE
  7GECE 8 GÜN
(06-13 NİSAN  2019)

           * KAMPANYALI TURUMUZUN PEGASUS HAVAYOLLARI İLE  GİDİŞ-DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ  GEZİ ÜCRETİNE DAHİLDİR.15 AĞUSTASA KADAR OLAN KESİN KAYITLARDA 50 € ANINDA İNDİRİM


PRAG KENTİ HAKKINDA  BLOG YAZIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PRAG TUR REHBERİNİZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ  TUR PROGRAMI 

1.Gün         ANKARA – VİYANA

Ankara Esenboğa Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegasus Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 05:00’de buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 1674 sayılı tarifeli seferi ile saat 07:00’da Viyana’ya uçuş.  Yerel saat ile 07:35’te Viyana’ya varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu için hareket.  Turumuz esnasında Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater , Holfburg ve Müzeler bölgesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam ise Grinzing Meyhaneleri turuna katılıyoruz (Ücrete dahil). Bu turumuzda ilk olarak Viyana’yı tepeden görme fırsatı bulacağımız Kahlenberg’i ziyaret edeceğiz. Sonrasında ise otantik bir Grinzing tavernasında yöresel giysileri ile servis yapan bayanların elinden bir bütün olarak pane edilmiş enfes schnitzellerimizi yerken; akordeon ve keman eşliğinde Grinzinger Heurige şarapların ikram edildiği muhteşem bir gece geçireceksiniz. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

2.Gün           VİYANA

Sabah kahvaltısı sonrası Mayerling, Seegrotte ve Baden (Wienerwald Turu) turuna katıluyoruz (Ücrete dahil). Nazi Almanyası’nın 2.Dünya savaşında, jet fabrikası olarak da kullandığı Avrupa’nın en büyük yer altı gölü olan Seegrotte’de tekne turu yapıyoruz, Viyana’nın muhteşem ormanları arasından geçerek ulaşacağımız Baden Şehri, Beethoven'in 9. Senfonisi'ni bestelediği Kaplıcalar ve tabiat şehri olarak bilinmektedir. Turumuz sonrasında Schönbrunn Sarayı’nın Bahçelerini ziyaret ediyoruz. Turumuz sonrası otelimizde transfer.

3.Gün           VİYANA  - PRAG 

Sabah kahvaltısının ardından Viyana’dan ayrılıyor ve Prag’a doğru yola çıkıyoruz. Prag’a varışımızı takiben panoramik şehir turu. Sehir turumuzda Küçük Mahalle , Charles IV. köprüsü, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır.. Şehir turu sonrası Vlatava Nehri Tekne turuna katılıyoruz. (Ücrete dahil). Prag’ı ortadan ikiye bölen ve şehre hayat veren, kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde özel teknemizle açık büfe yemekli, canlı müzikli turumuz esnasında masalsı şehir Prag’ın gece görüntüleriyle birlikte unutulmaz bir gece yaşacaksınız. Tekne turu sonrasında şehrin önemli cadde ve bulvarlarını gece görüntüleri ile bir kez daha görme fırsatı bulacağız. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4.Gün         PRAG:

Sabah kahvaltısının ardından Karlovy Vary turuna katılıyoruz.  (Ücrete dahil). 17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının uğrak şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürk’ün 1918 de kaldığı oteli, Dvorak`ın Mozart`ın ,Göethe`nin Beethoven`ın, Rus Çarı Büyük Petro’nun ve Puşkin`in evlerini gördükten sonra 12 farklı suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Serbest zamanınızda kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı mağazalarda geçirebilirsiniz. Gezimizin ardından Çek Gecesi turuna katılıyoruz. (Ücrete dahil). Prag'ın yerel restoranlarınında Çekya’ya özgü müzik, folk danslar eşliğinde Çek mutfağının güzel tatları ile eğlenceli bir gece geçireceksiniz. Geceme otelimizde

5.Gün             PRAG:

Sabah kahvaltısının ardından Dresden  & Nazi Kampı turuna katılıyoruz (Ücrete dahil). Bu turumuzda ilk olarak II. Dünya Savaşı’nda toplama kampı olarak kullanılan Terezin Nazi Kampı’nı ziyaret ediyoruz. Kamp ziyaretimiz sonrasında Prag’a 160 km mesafedeki Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan, II. Dünya Savaşı sonrası küllerinden doğan ve barok mimarisi ile inşa edilmiş muhteşem şehir merkezini ziyaret ederek şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Fraunkirche, Zwinger Sarayı, Bruhl terası, kral yolu, Elbe Nehri ve Martin Luther heykeli görülecek yerler arasındadır. Ardından Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve UNESCO’NUN Dünya Mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman.  Sonrasında  Prag ortaçağ gecesi turuna katılıyoruz (Ücrete dahil). Bu turumuzda Avrupa’nın 14.yy’den kalma tarihi ve otantik restoranlarından birinde,  esir kızlar masanızda size eşlik edebilir, dilenciler, sokak savaşçıları yanınızdan geçebilir, ortaçağ eğlencesi, müzik aletleri ve danslarıyla büyülenebilirsiniz. Sizler de bu masalsı atmosferde kaybolabilirsiniz. Yemek ve görsel şovlara bayılacaksınız Bu geceyi özellikle kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

6. Gün          PRAG – BUDAPEŞTE:

Sabah kahvaltısının ardından Prag’dan ayrılıp Budapeşte’ye doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden panoramik şehir turu. Şehir turumuzda Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Opera, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Sonrasında Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlence turuna katılıyoruz. (Ücrete dahil). Bu turumuzda Budapeşte’nin en otantik restoranında geleneksel kıyafetler içerisinde Macar danslarını izleyip, Meşhur Macar Gipsy orkestrasının müzikleri eşliğinde unutulmaz bir gece geçireceğiz. Akşam yemeği esnasında ayrıca meşhur Tokaji şaraplarının tadımını yapma fırsatımız olacaktır. Otelimize dönerken Budapeşte’nin muhteşem gece manzaralarını görme imkanına sahip olacaksınız. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

7.Gün       BUDAPEŞTE:

Sabah kahvaltısının ardından Esztergom & Visegrad & Szentendre turuna katılıyoruz (Ücrete dahil). Bu turumuzda Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Estergon Kalesi  ve Macar Katolik Kilisesi’nin merkezi olan Estergon Bazilikası’nı geziyoruz. Estergon sonrası Visegrad üzerinde Szentendere Artistler Köyü’ne gidiyoruz, Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacağınız serbest zaman sonrasında Budapeşte’ye yola çıkıyoruz. Otele varışımızın ardından serbest zaman. Sonrasında Tuna nehri Tekne turuna katılıyoruz (Ücrete dahil). Bu turumuzda dünyanın en görkemli nehirlerinden biri olan Tuna Nehri üzerinde tekne turumuzu yaparken meşrubat veya içki ikramı. Avrupa’nın en güzel gece aydınlatmalarının yapıldığı Budapeşte’de Buda ve Peşte yakalarını en güzel açılardan fotoğraflama fırsatı bulacaksınız. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

8.Gün       VİYANA – ANKARA:

Sabah kahvaltısının ardından uçağın saatine bağlı olarak otelden hareket. Viyana Havalimanı’na varışın ardından bagaj ve bilet işlemleri. Daha sonra Pegasus Hava Yolları’nın PC 1675 sefer sayılı tarifeli seferi ile saat 08:15’te Ankara’ya hareket. Yerel saat 12:40 ile varış ve turumuzun sonu.

 

                               

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

       Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile Ankara’dan direkt hareketli Viyana gidiş – dönüş uçak bileti

       Havalimanı vergileri

       3 ve 4* otellerde 7 gece kahvaltı dâhil konaklamalar

       Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

       Tüm şehirler arası transferler

       Panoramik Viyana, Prag ve Budapeşte şehir turları

       Şehir vergileri (15 Euro)

       Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetler

       *Wienerwald turu

       *Grinzing meyhaneleri (yemekli)

       *Vlatava tekne turu (yemekli)

       *Karlovy vary turu (yemekli)

       *Çek gecesi (yemekli)

       *Nazi kampı

       *Orta çağ gecesi (yemekli)

       *Çigan gecesi (yemekli)

       *Visegrad turu (yemekli)

       *Tuna nehri tekne turu

 

- Tüm Şahsi Harcamalar

- Öğle Yemekleri

- Yemeklerde Alınan İçecekler


GEZİ ÜCRETİ

Peşin

Taksit 

12 Yaş Altı 

İki Kişilik Oda Kişi Başı

1200 €

TL

TL

Tek Kişilik Oda Farkı

00,00 TL

TL

TL

İki Kişilik Odada 3.Kişi

00,00 TL

TL

TL

0-6 Yaş Çocuk Koltuk Ücreti

TL

TL

TL

7-12 Yaş Çocuk

00,00 TL

TL

TL

 

BİLGİ VE REZERVASYON

Selenay Turizm

Aşkaabat Cad. (Bahçeli 7. Cad.) No:47/3 Bahçelievler/ANKARA, 0 312 419 92 00,  elif@selenayturizm.com
  Hulusi Tipi :05306079534

www.selenayturizm.com
Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
256 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın