• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/Facebook
 • https://plus.google.com/Google+/posts
 • https://www.twitter.com/Twitter
Arctic Exploration: İzlanda, Doğu Grönland ve Norveç'e Bir Yolculuk

 KEŞIF GENEL BAKIŞ

ÖZEL TEKLİFLER

 • Gemide NeoTravel Endurance  refakatiyle Grönland'ın büyük fiyortlarına  gidin.
 • Deniz buzu nesli tükenmekte olan kutup ayılarını gözlemleyin ve Zodyak Parlak Buzdağlarının Harikalar Diyarında kayak keyfini deneyimleyin.
 • Norveç'in uzak Jan Mayen adasında dünyanın en kuzeydeki aktif yanardağını ve İzlanda'nın kıyısındaki Dünya'nın en küçük adalarındaki  jeolojik hazineleri keşfedin.
 • Norveç'in muhteşem fiyortlarını keşfederken dağlık adaları, basamaklı şelaleleri ve tarih öncesi mezraları keşfedin.

 Keşfinize eşlik eden, doğa bilimcilerden bölgesel uzmanlara kadar bilgisini paylaşan ve yaban hayatını, manzarayı ve yerel kültürü anlayan çeşitli uzmanlardan oluşan bir ekiptir. Biyo ve tarihlerini görmek için aşağıdaki keşif ekibinin bir üyesini seçin.

Ersan Norlewy
Gezi Yönetmeni

YOL

İzlanda'nın uzak bölgelerinden Grönland'ın engebeli ve buzullu kıyılarına ve Norveç'in muhteşem fiyortlarına doğru epik bir yolculuk için yeni, son teknoloji National Geographic Endurance'a gidin . Volkanik Westman Adaları'nda karaya çıkın, daha sonra dünyanın en büyük fiyort sistemine ev sahipliği yapan efsanevi Viking kaşif Erik the Red'in Grönland'ın buzlu doğu kıyısına kadar uzanan rotasını izleyin. Kuzeyde bir rota çizeceğiz, büyük buz ve büyüleyici Arctic vahşi yaşamı için Norveç'e gitmeden önce, büyülü Lofoten adalarını ve ülkenin vahşi iç mekanlarına derinlemesine bakan fiyortları keşfedeceğiz.

Bu gezi Lindblad Expeditions ile ortak olarak sunulmaktadır.

 
GÜN 1-2: ABD / REYKJAVÍK, İZLANDA

Dünyanın en kuzeyindeki başkenti Reykjavík'e bir gecelik uçuşla çıkın. Hallgrímskirkja kilisesi de dahil olmak üzere Eski Kent'i keşfetmek için yola çıkın. Bir dizi Viking hazinesi bulunan Ulusal Müze'de Norse kültürüne çıkın. Daha sonra gemimize binin.

Yemekler Dahil: 2. Gün (Öğle Yemeği, Akşam Yemeği)
Konaklama :

16. Günden Ulusal Coğrafi Dayanıklılık

3. GÜN: WESTMAN ADALARI

Gününü, 11,000 yıl kadar önce denizaltı volkanları tarafından kurulan dünyanın genç adalarından biri olan Westman Adaları'nda geçirin. 1973'te, Heimaey'in adası, limanı neredeyse kapatan lav akıntıları tarafından tehdit edildi. Yeryüzünün hala sıcak olduğu Eldfell volkanik kraterini ziyaret edeceğiz ve lav taşına kazılmış manzaralar üzerinde görüş alacağız. Ayrıca 1963-1967 yılları arasında volkanik patlamalar sonucu oluşan dünyanın en küçük adalarından biri olan Surtsey'i de göreceğiz.

Yemekler Dahil: Kahvaltı, Öğle Yemeği, Akşam Yemeği
4. GÜN: FLATEY ADASI / LÁTRABJARG

Yüzyıllardır bir balıkçılık ve ticaret bölgesi olan Flatey adasına yolculuk yapın ve 18. yüzyıldan kalma bu büyüleyici mezrayı dolaşın. Erik'in Red'in Greenland'a bağlı 982 yılı civarında yelken açtığına inandığını görmek için Zodiac tarafından sahile gidin. İzlanda'nın en uç noktasında bulunan Látrabjarg uçurumlarını ve yelkenleri ve pufları da içeren kuş türlerinin popülasyonlarına ev sahipliği yapın.

Yemekler Dahil: Kahvaltı, Öğle Yemeği, Akşam Yemeği
5. GÜN: KUZEYBATI İZLANDA'YI KEŞFETMEK

Westfjords bölgesinin muhteşem manzaralarına dalın. Uzak bir şelaleye doğru yürüyüşe çıkın ya da deniz kuşları ile dolu uçurumların altında bir Zodiac koyun. Bir eider çiftliğini ziyaret edeceğimiz ve bu ördeklerden aşağıların nasıl işlendiğini göreceğimiz Vigur Adası'nda afsafjarðardjúp ve çapa girin.

6-10. GÜNLER: DENIZDE / EAST GRÖNLAND'I KEŞFETMEK

Yüzeyi yaklaşık yüzde seksen buzla kaplı olan Grönland, jeolojik kuvvetler için yaşayan bir laboratuvardır. Denizde bir günden sonra, dağların düz denizden doğduğu ve parıldayan buzulların Grönland buzulunun büyük kütlelerini havaya fırlattığı, ülkenin fiyort bağlantılı doğu sahillerine ulaşacağız. Bölge ayrıca kutup ayıları, mühürler, balinalar ve zengin kuş yaşamı da dahil olmak üzere bir dizi vahşi yaşamı barındırmaktadır.

Bir keşif yapısının doğasına uygun olarak, çevremizin ritimlerine dayanarak parkurumuzun grafiğini çizeceğiz. Son teknolojiye sahip gemimiz, en yeni uydu görüntüleri ve diğer gemilere karşı sularda seyretmemizi sağlayan bir buz güçlendirilmiş gövdesi ile donatılmıştır. Su seviyesinden muhteşem buzdağı noktalı deniz manzaralarını görmek için kayık veya Zodyak ile yola çıkın ve deniz altı kameraları ve denizaltı uzmanı tarafından konuşlandırılan uzaktan kumandalı araçlar (ROV) ile deniz altındaki büyüleyici deniz yaşamı ve jeolojisi hakkında bilgi edinin.

Yemekler Dahil: Kahvaltı, Öğle Yemeği, Akşam Yemeği
11-12. GÜNLER: JAN MAYEN, NORVEÇ / DENIZDE

Bugün, yerleşimin tek sakinlerini tutan küçük bir askeri ve hava istasyonu olan uzak bir Norveç adası olan Jan Mayen'i ziyaret etmek için son derece nadir bir fırsatımız olacak. Seyrek olarak ziyaret edilen isle, dünyanın en kuzeydeki faal yerin üzerindeki aktif olan Beerenberg'in buz kaplı krateri tarafından yönetiliyor. Ertesi gün denizde, Norveç anakarasına doğru ilerlerken geminin imkanlarından yararlanarak geçirin. Doğacılarımız tarafından verilen konuşmaları dinleyin, balinaları izlemek için köprüye gidin ya da saunada veya kütüphanede rahatlayın.

Yemekler Dahil: Kahvaltı, Öğle Yemeği, Akşam Yemeği
13. GÜN: LOFOTEN ADALARI

Lofoten takımadaları, pürüzlü, granit zirveleriyle çevrili pitoresk köylerin büyüleyici bir manzarasını sunmaktadır. Balık avcılığının hala ekonominin önemli bir parçası olduğu Værøy'de karaya çıkın; ve bir Zodiac turunda Atlantik puffins, jilet ve guillemots için arama yapın. Daha sonra, Norveç'in en dramatik fiyortlarından biri olan Trollfjorden'den geçerken gemi güvertesine gidin.

Yemekler Dahil: Kahvaltı, Öğle Yemeği, Akşam Yemeği
14. GÜN: NORDFJORDEN / SVARTISEN

Norveç'in buzullarına açılan kapı olan az bilinen Nordfjorden'e gidin. Fiyortun sonunda demirlenecek ve Loen Vadisi boyunca karaya seyahat edeceğiz. Otobüs yolculuğumuz sırasında tırtıklı tepeler ve turkuaz göllerin manzarasını seyredin, daha sonra Kjenndal Buzulu'nun diline derin, buzulla oyulmuş vadilerden geçin.

Yemekler Dahil: Kahvaltı, Öğle Yemeği, Akşam Yemeği
15. GÜN: TYSFJORDEN

Bu sabah, sadece birkaç küçük köyün kayalık kıyılara yapıştığı Tysfjorden'in uzun fiyortuna girin. Fiyortun Zodyak ve kano gezileri üzerindeki dik duvarlarının altında süzülün; ve fiyortları çok uzaklara ulaşan ve İsveç sınırından sadece birkaç mil uzakta olan U şeklinde bir vadi keşfedeceksiniz.

Yemekler Dahil: Kahvaltı, Öğle Yemeği, Akşam Yemeği
16-17. GÜNLER: TROMSØ / OSLO / ABD

Tromsø'de, Kuzey Kutup seferlerinin çokluğundan dolayı “Kuzey Kutbu'na açılan kapı” olarak bilinen karaya iniş. Eşsiz mimarinin buzdağlarını çağrıştırdığı Arktik Katedrali'ni ziyaret edin; ve Kuzey Kutbu yerleşimcilerin gemi, ekipman ve denizcilik geleneklerini sergileyen Polar Müzesi'ni göz önünde bulundurun. Daha sonra, Oslo'ya kiralanan hava ile uçun ve ertesi sabah eve uçup havaalanına yakın bir otelde bir gece geçirin.

Yemekler Dahil: 16. Gün (Kahvaltı, Öğle Yemeği, Akşam Yemeği) / Gün 17 (Kahvaltı)
Konaklama: Radisson Blu Airport Otel

BEKLENTİLER

Keşif deneyiminiz, ister hafif ister ılımlı olsun, ister ikisinin de biraz olsun, seçtiğiniz etkinlik seviyesine göre ayarlanabilir. Yolcular iyi sağlık, rahat yürüyüş ya da uzun süre ayakta durmalı ve keşif iniş araçlarına girip çıkabilmelidir. Günlük aktiviteler arasında yürüyüş turları, kültürel veya tarihi mekanlara ziyaretler, Zodiac yolculukları ve daha uzun yürüyüşler, kano veya bisiklet gibi daha fazla fiziksel aktivite seçeneği ile kolay yürüyüşler sayılabilir.

GEMILER VE GÜVERTE PLANLARI

NeoTravel-Lindblad filosunda seyahat ederken, konfordan ödün vermeden günlük keşif heyecanını yaşayacaksınız. Gemilerimizin her biri, üstün olanaklar, kişiselleştirilmiş hizmet ve canlı ama sıradan bir yerleşik atmosfer ile davetkar bir ev üssü sağlar. Gemiye çıkın ve rahat kabinler, iyi stoklanmış bir kütüphane ve yöresel esintili yöresel malzemelerle yöresel esintili yemekler sunan yemek salonları bulacaksınız. Geniş güverteler, vahşi yaşamı tespit etmek ve fotoğraflamak için olağanüstü bir bakış açısı sağlar.

Ulusal Coğrafi Dayanıklılık Kapasitesi 126 Konuk

 • Gemi Genel Bakış
 • Güverte Planları ve Kabinler

FIYATLAR VE TARIHLER

 • 2020 Tarihler ve Fiyatlar
  1 Kalkış
TARIH
FIYATLARI
GEMI
3-19 Temmuz 2020
$ 17.160
Kişi başına
Ulusal Coğrafi Dayanıklılık

NE DAHIL

 • Önerilen grup uçuşlarında rezervasyon yaptıran konuklar için varış / ayrılışta transferler.
 • National Geographic-Lindblad filosunun ya da lüks bir charter geminin dünya çapındaki sefer gemilerinde konaklama
 • Yol haritasında belirtildiği gibi yemekler
 • Yolculukta belirtildiği gibi günlük aktiviteler ve geziler

DAHIL OLANLAR

 • Uygun olduğu yerde varış noktası ve varış noktasından uçak içi uçak bileti
 • Yolculuk iptal sigortası veya diğer seyahat sigortası
 • Vizeler
 
  
93 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın