• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/Facebook
 • https://plus.google.com/Google+/posts
 • https://www.twitter.com/Twitter
Prag'a Hoşgeldiniz

Avrupa Hotspot

   Çekleri komünizmden özgürleştiren 1989 Kadife Devrimi, Roma, Paris ve Londra gibi stalwart'ların yanında durmak için bir Avrupa kentine dönüştü. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçiler suya düştü ve sıcak bir yaz gününde Charles Köprüsü'nü insanlığın yarısı ile paylaşıyormuş gibi hissedebilirsiniz. Ama kalabalıklar bile 14. yüzyıldan kalma bir taş köprünün, bir tepenin kalesinin ve güzel, tembel bir nehrin - Vltava'nın - Smetana'nın 19. yüzyılın klasik müziğinin en güzel ve en güzel parçalarından birine ilham veren manzaranın tadını çıkaramazlar. Moldau senfonisi.

Her Yere Sanat

   Prag sanat galerileri Louvre'nin cazibesine sahip olmayabilir, ancak Bohem sanatı, St Agnes Manastırı'ndaki parlayan Gotik sunaklardan, Alfons Mucha'nın güzel sanat nouveau'suna ve 20. yüzyılın sürrealistlerinin muhteşem koleksiyonuna hayranlık uyandırmayı çok seviyor. Veletržní Palác'ta kübist ve yapılandırmacılar. David Černý'nin tuhaf ve esprili heykeli, Prag'ın kamusal alanlarını patlatıyor ve kentin kendisi, Gotik'in yükselen düşkünlerinden ve barokun coşkuluğuna, art nouveau'nun şehvetli zarafetine ve kübü cephelerinin kesimli elmacık kemiğine kadar çarpıcı bir mimarinin bir kokulu ordusunu sunuyor.

En İyi Bira  nerede?

   Dünyanın en iyi birası daha iyi oldu. 1842'de Pilsner Urquell'in icadı olan Çekler, dünyanın en iyi biralarından bazılarını üretmekle ünlü olmuştur. Ancak, uluslararası üne sahip markaların (Urquell, Staropramen ve Budvar), geleneksel demleme için yenilenmiş bir ilgiye yer veren bir dizi bölgesel Çek bira ve mikro bira fabrikası tarafından eşit ve hatta aşıldı. Çek pub'ları daha önce hiç bu kadar geniş bir yelpazede teklif etmemişti - artık kafanızı almanız gereken isimler arasında Kout na Šumavě, Primátor, Únětice ve Matuška yer alıyor.

Kentsel Keşifler

   Prag'ın Arnavut kaldırımlı şeritli labirenti ve gizli avluları, amaçsız bir gezgin için bir cennettir, sizi her zaman biraz daha keşfetmeye çağırır. Eski Şehir Meydanı'ndan sadece birkaç blok ötede, antik şapellere, beklenmedik bahçelere, sevimli kafelere ve görülmeye değer pek çok turist barındıran eski moda barlara rastlayabilirsiniz. Şehrin büyük sevinçlerinden biri de keşif potansiyeline sahip. Vinohrady ve Bubeneč gibi mahalleler, kentin maceraperestini sayısız unutulmaz cameolarla ödüllendirebilir, güneşin kilise kubbelerinden sıyrılmasından, Dvořák'ın açık bir pencereden attığı suşlarına kadar.

       Yazının Devamını Okumak İçin Lütfen Tıklayınız.

 

Prag'daki en iyi deneyimler

 • 1

  Malá Strana

  CHARLES KÖPRÜSÜ

 • 2

  Prag Kalesi ve Hradčany

  PRAG KALESİ

 • 3

  Prag

  PRAG, MÜZİK KRALİÇESİ

 • 4

  Staré Město

  ESKİ ŞEHİR MEYDANI

Prag'da en iyi yerler

1
St Vitus Katedrali

PRAG KALESİ VE HRADČANY

2
Charles Köprüsü

MALÁ STRANA

3
Prag Kalesi

PRAG KALESİ VE HRADČANY

4
Veletržní Palác

HOLEŠOVİCE

5
Prag Yahudi Müzesi

STARÉ MĚSTO

6
Belediye Evi

STARÉ MĚSTO

7
Strahov Kütüphanesi

PRAG KALESİ VE HRADČANY

8
Eski Belediye Binası

STARÉ MĚSTO


Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
58 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın