• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Facebook
  • https://plus.google.com/Google+/posts
  • https://www.twitter.com/Twitter
Ölmeden önce görmeniz gereken yerler

Ölmeden önce görmeniz gereken yerler

2
undefined

Machu Picchu'ya tırmanın: Peru'da bulunan Machu Picchu, tüm macera rotalarında mutlaka yer alan bir doğa harikası. 20. yüzyılın başında bir çoban tarafından bulunana kadar dış dünyaya tamamen kapalı yaşan Machu Picchu kenti, İnkaların günümüze değin ulaşmış en önemli kentidir. And Dağları üzerine kurulu olan kente ulaşmak için epey meşakatli bir yolu göze almanız gerekiyor. Ancak karşılaşacağınız manzara için buna değer.

3
undefined

Grönland'ta buzullar arasında keşif gezisi: Grönland, dünyanın en büyük adası olarak biliniyor. 2 milyon metrekareden fazla büyüklüğe sahip olan adada yaşayanların sayısı ise 50 bin dolayında. Zengin bir vahşi yaşama sahip olan Grönland'ın büyük bölümü buzullarla kaplı. Bu buzulların arasında tekneyle keşif gezisine çıkıp kutup canlılarını gözlemleyebilirsiniz.

4
undefined

Kapadokya'da balon turu: Kapadokya, dünya üzerindeki en kendine özgü yerlerden biri. Antik dönemden beri önemli bir yerleşim yeri olan Kapadokya'nın taş yapılarından konaklamak kadar özellikle gündoğumunda balon turu yapmak hayatınızın unutulmaz anlarından biri olacaktır.
5
undefined

Büyük Bariyer Resifi'nde yüzün: Avustralya'nın doğu açıklarında bulunan Büyük Bariyer Resifi sahip olduğu büyüleyici görüntüsüyle görenleri kendisine hayran bırakıyor. Özellikle havadan çekilen fotoğraflarda muhteşem bir görüntü sunan bölgede yüzmek de ayrı bir güzel. Sayısız mercan ve deniz canlısını gözlemleyebileceğiniz bu yüzme sırasında doğanın yüzlerce rengine tanıklık edeceksiniz.
6
undefined

Everest Dağı'na tırmanın:
Kabul ediyoruz, bu, yapması öyle kolay bir şey değil. Ancak dünyanın çatısı olarak adlandırılan bu dağın zirvesinden aşağıya bakmak unutulmaz bir deneyim olsa gerek. 8.848 metre yükseklikten dünyanın nasıl göründüğüne bugüne kadar onlarca isim bakma şansına erişti.
7
undefined

Çin Seddi'nde yürüyün:
İnsan yapımı en büyük yapı olan Çin Seddi, 21 bin kilometrelik bir uzunluğa sahip. Yani düz bir haritada baktığımızda neredeyse dünyanın yarısı. Hun akınlarına karşı bundan iki bin yıl önce inşa edilen Çin Seddi günümzüde Dünya'nın 7 Harikası'ndan biridir.
8
undefined

Sibirya'da gezinti: Uçsuz bucaksız Sibirya topraklarında kış soğuklarını çok da beklemeden bir gezi yapmaya ne dersiniz? Bir yandan sonsuz Sibirya stepleri ardında da yemyeşil bir coğrafya.
9
undefined

Botswana'da safari: Güney Afrika ülkesi Botswana, belgesellerden aşina olduğumuz canlıların çoğunu en iyi biçimde gözlemleyebileceğimiz bir yer. Filler, zebralar ve daha nicesine görebileceğiniz bu safari gezinizde fotoğraf makinenizi unutmayın.
10
undefined

Kuzey ışıklarını izleyin: Finlandiya, İsveç, Norveç veya İzlanda, kuzey ışıklarını en iyi gözlemleyebileceğiniz yerlerden bazıları. Kış aylarında yapacağınız bu pahalı ve bir o kadar da meşakatli gezi karşılığında ölmeden önce mutlaka görülmesi gereken bir ana tanıklık edeceksiniz. Maceralı bir yolculuğun ardından dünyanın en kuzeyinde sizi rengarenk bir ışık şöleni bekliyor.
11
undefined

Igazu'da rafting: Paraguay, Arjantin ve Brezilya'nın tam da kesiştiği bir noktada yer alan Igazu şelalesi aynı zamanda dünyanın en iyi rafting rotalarından biri. Hırçın bir şekilde akan suyla mücadele etmekten çekinmiyorsanız Igazu tam da size göre bir rota.
12
undefined

Fuji'ye tırmanışı gerçekleştirin: Fuji dağı hem Japonya'nın simgesi hem de ülkenin en kutsal yerlerinden biri. Karlı kaplı bu görkemli dağa tırmanmaya ne dersiniz? 3.776 metre yüksekliğe sahip Fuji, doğal güzellikleri ve ara ara karşınıza çıkacak olan tapınaklarıyla tam da maceracılara göre bir rota.
13
undefined

Dos Ojos'u görün: Meksika'nın Yucatan Yarımadası'nda bulunan Dos Ojos dalış yapmak için ideal bir su altı mağarası. Baştan uyaralım bu konuda tecrübe sahibi biri olmanızda fayda var. Zira Dos Ojos sahip olduğu doğal güzellikler kadar zorlu da bir coğrafi bölge.
14
undefined

Sahra Çölü'nde seyahat: Kuzey Afrika'yi neredeyse en batıdan en doğuya kateden bu devasa çöl, romanlara, filmlere konu olmuş bir coğrafya. Berberilerin yaşadığı Sahra Çölü'nde develerle kavurucu sıcaklıkta bir safari ve ardından geceleyin yıldızlarla kaplı gökyüzünü seyretmek kaçırılmaması gereken bir macera.
15
undefined

Fethiye'de paraşütle inişe geçin: Ölüdeniz'in muhteşem manzarasını ayaklarınızın altında hissetmeyi ister misiniz? Cevabınız evet ise o halde biraz cesaretinizi toplayıp Yamaç paraştüne doğru alalım sizi. Dünyanın en güzel manzaralarından biri sizi bekliyor.
16
undefined

Thingvellir'de snorkelle dalış: İzlanda dünyanın en özel coğrafyalarından biri. Ulusal parkları, uçsuz bucaksız plajları ve şelaleleriyle İzlanda özellikle macera ve fotoğraf düşkünlerinin gözdesi. Thingvellir de bu insanların en çok görmek istediği yerlerden biri. İki tektonik bölgenin buluştuğu noktada bulunan Thingvellir'de buzullara tırmanıp su altında muhteşem fotoğraflara imza atabileceğiniz bir yer.
17
undefined

Büyük Kanyon'da yürüyüş: Amerika Birleşik Devletleri'nin batısını kaplayan kanyonlara filmlerden hepimiz aşinayız. Bu devasa bölgede çöller, ilginç şekilli kayalıklar ve kavurucu sıcak zorlu bir maceraya atılma niyetinde olanları bekliyor.
Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
118 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın