• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Facebook
  • https://plus.google.com/Google+/posts
  • https://www.twitter.com/Twitter
Stressiz Seyahat için

Bir sonraki seyahatiniz için bu ipuçlarını aklınızda tutun ve  daha pürüzsüz bir seyahat gerçekleştirin, varış noktanızın tadını çıkarmak için  kendinize daha fazla zaman harcayın ve hatta rahatlayın.


Çok seyahat ederim. Her yıl aylarımı dünyadanın farklı yerlerinde  çalışarak geçiriyorum. Bu nedenle  haytımla ilgili olan bazı konularda bazı ince ayarlar yaptım, böylece kendimi uzak seyahatlerde bile  evde olduğum gibi rahat hissediyorum.

Ama işler önceden  bu şekilde değildi. Çoğu insan gibi, ben de yılda bir kez tatile çıkıyordum; Büyük bir valiz ve zorlu ulaşım sorunlarıyla uğraşırken, otelden tren bağlantılarını ayarlarken ve tur rezervasyonları hakkında cebelleşip dururken birçok kez strese uğradım.

Bu yaşadıklarım tamamen gereksiz bir stresdi ve sırf bu nedenle  yılda en az  iki hafta dinlenmem gerekiyordu. Yıllarca dijital bir göçebe olarak çalışırken, bu stresi azaltmak için birkaç yol buldum. İşte bunlardan birkaçını burada sizlerle yaplaşmak istiyorum.

   Geçenlerde evimden 4 buçuk ay uzaktaki bir  şehirde yaşantımı sadece büyük bir sırt çantasıyla geçirdim. Bunu nasıl yaptığımı sizlere küçük notlar şeklinde yazacağım.

Örneğin: Bir haftadan daha fazla bir süre kalmayacaksanız, çamaşır yıkamak için birkaç saat, çamaşır servisi için birkaç dolar harcayın. Daha mobil olmak harika bir şey. Ne bırakacağınızdan emin değilseniz , bazı önerilerimiz var .

Bir Sonraki Seyahatinizde  İçin Beş Tiyo

Bu, görünüşte başka bir  ipucudur, ancak daha az plan yaparsanız daha az stresli olursunuz . Elbette, bir saniyelik yolculuk planına sahip olmak gelecekteki tatiliniz için avantaj gibi görünebilir, ancak bir kez orada bir sonraki durağınızı yplanlarken i acele ve endişeli hissedersiniz.

Bence, yapmak istediğiniz şeylerin bir listesini tutun, birazcık da  esnekliğe izin verin. Her şeyi görmek zorunda değilsiniz, acele etmeden eğlenmeye bakın. Daha az planlama, sevdiğiniz yerlerde daha uzun süre kalmanıza ve istemediğiniz yerlerden erken ayrılmanıza olanak tanır.

Bu zor bir şey.  Ama baştan söyleyim ki 15 şehri 14 güne sıkıştırmak sizi mutsuz eder. Örneğin ben her yerde en az üç gün geçirmeye çalışıyorum. Bu, hissetmek ve kalmak ya da başka bir yere gitmek isteyip istemediğinize karar vermek için yeterli zaman anlamına geliyor. Herkesin kendine göre en iyi temposu vardır, ancak her geçen gün konaklama yerinizi değiştirirseniz, yorulacaksınız.

İş e-postanızı ve bildirimlerinizi kapatın, ancak internet erişiminizi koruyun. Google Haritalar, Google Çeviri, seyahat rezervasyon siteleri ve evdeki insanlarla iletişim halinde olmak için mesajlaşma uygulamaları parmaklarınızın ucunda olacak.

Sprint, T-Mobile veya Google Fi'niz varsa, telefonunuz muhtemelen evde olduğu gibi ABD dışında da çalışır. AT&T ve Verizon, ABD dışında kullanılması olmayabilir ve pahalı olabilir. Geçişi kesintisiz hale getirmek için ipuçları için .

Ben sadece onsuz yapamayacağım "seyahat" uygulamaları dediğim sadece birkaç tane Google Haritalar ve Çeviri belirgin olanlarıdır. Her ikisi de önceden belli bir içerik yüklerseniz , büyük ölçüde çevrimdışı çalışır .

Booking, Orbitz, Hostelworld ve benzeri rezervasyon uygulamaları da kullanışlıdır. Bir çok yararlı hizmetidir Rome2Rio . Otobüs, feribot, tren veya uçak: Uygulamanın ne olursa olsun, herhangi bir yerden hemen hemen her yerde elde etmenize yardımcı olabilir. Kullanılabilir seyahat seçeneklerine ve maliyetlerine Google Haritalar'dan bile daha kapsamlı bir görünüm sunar. Selanik'ten Dubrovnik'e veya Hakodate'den Nagano'ya gelmeye çalışırken, bu çok değerli.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
54 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın