• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/Facebook
 • https://plus.google.com/Google+/posts
 • https://www.twitter.com/Twitter
Eski Adalar: İngiltere, İrlanda ve İskoçya

SEFERE GENEL BAKIŞ

ÖZEL TEKLİFLER

Ücretsiz Bar Tab ve Bahşişler
 • NeoTravel Explorer refakatiyle  tarih öncesi adaları keşfederken, balinaları, yunusları ve fokları gözlemenin verdiği tarifsiz hazzı yaşayın!
 • Iona'nın 13. yüzyıldan kalma manastırında Macbeth'in mezarnı ziyaret edin ve Mendlessohn'un “Hebrides Overture” e ilham veren Staffa'daki dramatik mağarasında tarih öncesi çağların izini sürün.
 • Orkney Adaları'ndaki tarih öncesi Skara Brae evlerinde geçmişe bakın ve Shetland Adaları'ndaki 4.000 yıllık bir yerleşim olan Jarlshof'u ziyaret edin.
 • Cornwall, İngiltere'deki Fowey ve İrlanda'daki Dingle gibi zamansız kıyı köylerinde dolaşın.

KEŞİF TAKIMI

Keşfinize eşlik eden, doğa bilimcilerden bölgesel uzmanlara kadar bilgisini paylaşan ve yaban hayatını, manzarayı ve yerel kültürü anlayan çeşitli uzmanlardan oluşan bir ekiptir. Biyo ve tarihlerini görmek için aşağıdaki keşif ekibinin bir üyesini seçin.

YOL

İngiltere, İrlanda ve İskoçya'nın rüzgârlı kıyıları büyüleyici anıtlar ve büyüleyici köylerle dağılmış vahşi ve güzel bir manzara sunar. NeoTravel Explorer’ın gemisinde, Vikinglerin ve Keltlerin Scilly Adaları’ndan Norveç’e olan yolunu izleyin. Aran Adaları'nın antik kalıntılarına, İona'nın ilk Hristiyan yerleşimlerine ve Skellig Michael'ın arı kovanı kulübelerine rastlarken tarihle yan yana duran tarih öncesi tanıklık edin. İskoçya'nın Hebridlerinin eşsiz kültürünü ve görkemli tarihini keşfedin ve Orkney Adaları'ndaki Taş Devri kalıntılarına hayran kalın. Olağandışı subtropikal Tresco Manastırı bahçelerinden Shetland Adaları kalıntılarına kadar olağanüstü bir yolculuk sizi bekliyor.

1-2 GÜN: ABD / LONDRA, İNGILTERE / GIRIŞ

Londra'ya bir gecede uçmak üzere yola çıkın 
ve Thames Nehri üzerindeki 
NeoTravel Gezgini'ne gidin . Londra'dan ayrılırken, Londra'nın ikonik simge yapılarının panoramik bir bakışını yakalamak için güverteye çıkın.
Dahil Olan Yemekler: 2. Gün (Öğle Yemeği, Akşam Yemeği)


Ünlü Kaşif Drake ve Raleigh'in yelken açtığı bu büyüleyici sahil kasabasının ortaçağ sokaklarında dolaşın. Daha sonra geniş biyomlara sahip yenilikçi bir doğa merkezi olan Eden Project'i ziyaret edin. Öğleden sonra Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra terkedilmiş halde bırakılan ve yakın zamanda restore edilen Heligan Kayıp Bahçeleri'ni ziyaret edin; veya Fowey'in şirin şehir merkezini keşfedin.
Dahil Olan Yemekler: Kahvaltı, Öğlen Yemeği, Akşam Yemeği
5. GÜN: SCILLY ADALARI

Arthur efsanesine göre, Scilly Adaları, Atlantik'in altında kaybolan Cornwall'un bir ülkesi olan Lyonnesse'nin kalıntılarıdır. Şaşırtıcı çeşit subtropikal bitkilerin geliştiği Tresco Manastırı Bahçeleri ile dolanan.

Dahil Olan Yemekler: Kahvaltı, Öğlen Yemeği, Akşam Yemeği
6. GÜN: COBH, İRLANDA

Denizcilik tarihinde batmış bir Cork County limanı olan renkli Cobh'a gelin. Denizcilik, denizcilik ve askeri tarih sergileri de dahil olmak üzere İrlanda tarihi üzerine etkileyici bir sergi sunan Cobh Miras Merkezi'ni ziyaret edin; patates kıtlığı ve İrlanda göçü; ve Cobh'da son uğrak limanını yapan talihsiz Titanik  gezimizin önemli temaları olacak.

Dahil Olan Yemekler: Kahvaltı, Öğlen Yemeği, Akşam Yemeği
7. GÜN: SKELLIG KAYALIKLARI / VALENTIA ADASI / DINGLE YARIMADASI

Denizden aniden yükselen Skellig Michael'in kayalık adası bir zamanlar Kelt Hristiyanlığının önemli bir merkeziydi. Yedinci yüzyıl manastırının arı kovanı kulübelerini denizin 600 metre yukarısındaki pürüzlü zirveye yapışarak görün. Daha sonra çarpıcı uçurumlarıyla ünlü Valentia Adası'nı ziyaret edin. Öğleden sonrayı pitoresk sahil kasabası Dingle'yi keşfederek geçirin.

8. GÜN: INISHMORE / ARAN ADALARI

Kendine özgü kireçtaşı ay kayaları ve Galya kültürü ile bilinen Aran Adaları'nda yolculuğumuza  devam ediyoruz. Adaların en büyüğü olan Inishmore'a inin ve bir uçurumun kenarında tünemiş şaşırtıcı bir Kelt yüzüğü olan Dun Aengus'u ziyaret edin. Eşmerkezli duvarlardan oluşan sitenin amacı hala bir bilmecedir.

Dahil Olan Yemekler: Kahvaltı, Öğlen Yemeği, Akşam Yemeği
9. GÜN: KUZEYBATI İRLANDA'YI KEŞFETMEK

Bugün kuzeybatı İrlanda'nın vahşi ve rüzgârlı bölgesini keşfediyoruz. WB Yeats'in çalışmalarına ilham veren, Sligo ve Donegal ilçelerinin etkileyici manzaralarını keşfedin ve yerel tarih ve folklor ile tanışın.

Dahil Olan Yemekler: Kahvaltı, Öğlen Yemeği, Akşam Yemeği
10. GÜN: İONA VE STAFFA, İÇ HEBRIDES, İSKOÇYA

İskoçya'nın ilk Hristiyan yerleşiminin yeri olan Iona'ya gitmek, eski bir manastır ve 13. yüzyıl manastırına gitmek. Duncan ve MacBeth gibi kralların mezarlık alanlarını işaretleyen Kelt yüksek haçlarını inceleyin. Geometrik bazalt sütunları ve derin deniz mağaraları ile ünlü bir ada olan Staffa'ya devam edin. Felix Mendelssohn'un "Hebrides Overture" larının ilham kaynağı olan hayranlık uyandıran Fingal Mağarası'na bir Zodyak sürün.

Dahil Olan Yemekler: Kahvaltı, Öğlen Yemeği, Akşam Yemeği
GÜN 11: DIŞ HEBRIDLER / ST. KILDA / CALLANISH

Scottish Gaelic'in hala yaygın olarak konuşulduğu ve esnafların geleneksel yünlü kumaşlar ördüğü Dış Hebrides'i ziyaret edin. Hava izin verdiği sürece, Tunç Çağı'ndan 20. yüzyıla kadar yer alan UNESCO Dünya Mirası listesindeki St. Kilda'nın kır evlerini keşfedin. Daha sonra Lewis Adası'ndaki neolitik Callanish Standing Stones'ı görün.

Dahil Olan Yemekler: Kahvaltı, Öğlen Yemeği, Akşam Yemeği
12. GÜN: ORKNEY ADALARI

Stonehenge döneminde inşa edilen Orkney bölgeleri sofistike bir Taş Devri kültürü ortaya koyuyor. Brodgar Ring'in megalitlerini görün ve 5.000 yıllık taş döşemeli Skara Brae köyünde eski bir yaşam tarzını görün. Kirkwall'da bulunan ortaçağdaki Aziz Magnus Katedrali'ne adım atın;

Dahil Olan Yemekler: Kahvaltı, Öğlen Yemeği, Akşam Yemeği
13. GÜN: SHETLAND ADALARI

Zengin kültürel gelenekleri ve etkileyici manzaraları ile karakterize olan yaklaşık 100 ada ve adacık takımadası olan Shetland Adaları'na demirleyin. Bölgedeki birçok uzak adadan birini keşfedin.

Dahil Olan Yemekler: Kahvaltı, Öğlen Yemeği, Akşam Yemeği
14. GÜN: SHETLAND / DENIZDE

Shetland midilli ile kaplı yuvarlanan manzarada araba sürün. 4.000 yıllık sürekli yerleşimi ortaya çıkaran Jarlshof'un tarih öncesi yerleşimini keşfedin ve Bronz Çağı kalıntılarını ve Viking uzun evlerini inceleyin. Kuzey Denizi'nden Norveç'e giderken yavaş bir öğleden sonrayı teknede geçirin.

Dahil Olan Yemekler: Kahvaltı, Öğlen Yemeği, Akşam Yemeği
15. GÜN: BERGEN, NORVEÇ / ABD

Bergende iniş ve uçuş için havaalanına transfer.

Dahil Olan Yemekler: Kahvaltı

BEKLENTİLERİNİZ

Keşif deneyiminiz, ister hafif isterse ılımlı olsun yada her ikisinden de biraz olsun derseniz seçtiğiniz aktivite seviyesine göre programınız etkinliğimize uyarlanabilir.

*
Seyahat edenlerin sağlık durumları elverişli olmalı rahat bir şekilde yürüyebilmeli veya uzun bir süre boyunca (bazen düz olmayan arazilerde) etkinlik esnasında ayakta durmalı ve keşif iniş gemisine rahatça girip çıkabilmelidir. Günlük aktiviteler arasında Zodyak yolculukları, kolay yürüyüşler, yürüyüş turları ve kültürel veya tarihi yerlere yapılan ziyaretler, daha uzun yürüyüşler, kayak veya bisiklet gibi daha fazla fiziksel aktivite için her gün seçeneklerle birlikte olabilir. 


Expedition Team:

Bir NeoTravel fotoğrafçısı, NeoTravel Explorer'da her ayrılışta keşif ekibine katılır .


GEMI VE GÜVERTE PLANLARI

   NeoTravel-Lindblad filosuna seyahat ederek, konfordan ödün vermeden günlük keşif heyecanı keyfine varacaksınız. Gemilerimizin her biri, üstün olanaklara, kişisel hizmete ve canlı ancak rahat bir iç atmosfere sahip davetkar bir ev üssü sunar. Gemiye çıkınca rahat kabinler, iyi stoklanmış bir kütüphane ve taze, yerel malzemelerle yöresel olarak ilham veren yemekler sunan yemek odaları bulacaksınız. Geniş desteler, vahşi yaşamı tespit etmek ve fotoğraflamak için olağanüstü bir avantaj sağlar.

NeoTravel Endurance Kapasitesi (148 Konuk)

 • Gemiye Genel Bakış:
 • Güverte Planları ve Kabinleri NeoTravel Explorer tartışmalı denizlerde güvenli bir yolculuk yapabilmenizi sağlar. Son teknoloji ürünü, buz sınıfı bir keşif gemisi olan Explorer , her biri dış manzaraya sahip 81 geniş kabinde 148 konuk ağırlıyor; özel banyolar; ve şık, modern mobilyalar. Kategori 2'deki tekli kabinler parlak mavi renkte vurgulanır ve 309-312 ve 310-332 kabinlerini içerir. Kategori 3'teki tekli kabinler parlak pembe renkte vurgulanır ve 105, 106, 203 ve 208 kabinlerini içerir.

FIYATLAR VE TARIHLER

 • 2019 Tarihler ve Fiyatlar
  1 Kalkış
 • 2020 Tarihler ve Fiyatlar
  1 Kalkış
TARIH-FIYATLAR-GEMI DETAYLARI

7-21 Mayıs 2019
Çevrimiçi Rezervasyon
Kişi başına
$ 14.890
 

NELER DAHIL?

 • Önerilen grup uçuşlarında rezervasyon yaptıran konuklar için varış / ayrılış transferleri
 • NeoTravel-Lindblad filosunun dünya standartlarında keşif gemileri veya lüks gemi kiralama gemisinde konaklama
 • Seyahat programında belirtildiği gibi yemekler
 • Seyahat programında belirtilen günlük aktiviteler ve geziler

NELER DAHIL DEĞIL?

 • Varış noktası ve varış noktasından uçak bileti ve uygun olan yerlerdeki uçak bileti
 • Seyahat iptali sigortası veya başka bir seyahat sigortası
 • Vizeler
 • Alkollü içecekler
 • bahşişler
Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
110 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın