• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Facebook
  • https://www.twitter.com/Twitter
PARİS DE BİR HAFTA
Parise Hoşgeldiniz

Paris'in anıt kaplı bulvarları, müzeleri, klasik bistroları ve butikleri, yeni bir multimedya galerileri dalgası, yaratıcı şarap barları ile sizi büyüler.

İkonik Mimari

   Bulut delici, dövme demir Eyfel Kulesi, göz alıcı cadde des Champs-Élysées'i koruyan geniş Arc de Triomphe, uçan Notre Dame katedrali, Seine ve art nouveau kafelerinin hasır sandalye kaplı teraslarının arasında uzanan lamel köprüleri ile paris sokakları başınızı döndürür. Bununla birlikte, ilk görünümüne rağmen, Paris'in şehir manzarası statik değildir:
 
İçten dışa, endüstriyel tarzdaki Centre Pompidou'dan Musée du Quai Branly'yi süsleyen mur végétal'a (dikey bahçeye) kadar çarpıcı modern ve çağdaş simgeler de vardır. Fondation Louis Vuitton'un çağdaş sanat merkezinin cam yelkenleri ve ışıltılı çelik yumurta şeklindeki konser alanı La Seine Musicale çarpıcı bir etkiye kapılmanızı sağlayabilir.

Muhteşem Yemek

   Fransa'nın mutfağı konusundaki ünü akla ilk gelen şeydir.Gastronomi konusunda bir semt bistrosu yada herhangi bir işletmenin zarif bir hazırlık ve sunumla sizi ustaca misafir etmekten gurur duyduğunu göreceksiniz. Kaliteli ürün, her zaman şarapla servis edilir. 
 
Pastanelere ,  fromageries'lere (peynir dükkanları) ve kalabalık, renkli sokak pazarlarını keşfetmek ve  şehrin güzel parklarına ve bahçelerine gidip piknik yapmak için burası biçilmiş kaftandır. Ev mutfaklarından dünyanın en prestijli aşçılık okullarına kadar birçok yerde sunulan gastronomi eğitim programları, meraklısına kendilerini geliştirmek için imkanlar sunar.

Şık alışveriş

   'Parisli' kelimesi stille eş anlamlıdır ve moda alışveriş kentin forte'sidir. Paris, uluslararası trendlerin ön saflarında yer almaktadır ve yeni ortaya çıkan ve kurulan tasarımcı butiklerini ve amiral gemisi Haute Couture evleri gezmek, ziyaretin en önemli bölümlerinden biridir. Ayrıca kalça konseptini ve ev eşyası dükkanlarını ve ihtişamlı art nouveau mağazalarını, vintage dükkanları ve bit pazarlarını, atmosferik kitapçıları ve nehir kenarı boyunca ikinci el unvanlarını satan koyu yeşil Bouquiniste tezgahlarını, sevimli çocuk giyimini ve oyuncak dükkanlarını içeren bir mağara ile karşılaşacaksınız sanat ve antika satıcıları, profesyonel mutfak gereçleri satan saygın kuruluşlar ve tabii ki gurme-yemek ve şarap mağazaları bolca bulunur.

Sanatsal Hazineler

   Ünlü bir sanat soyağacına sahip - Renoir, Rodin, Picasso, Monet, Manet, Dalí ve Van Gogh, yıllar boyunca burada yaşayan ve çalışan ustalardan sadece birkaçı - Paris, Antik çağlardan beri dünyanın hazinelerini barındıran en büyük sanat depolarından biridir. Eşsiz Louvre, Musée d'Orsay'ın sıra dışı izlenimci koleksiyonu ve Centre Pompidou'nun modern ve çağdaş sanat önbelleği gibi büyük hitlere ek olarak, daha küçük müzelerin puanları, hayal edilebilecek her türün, çok çeşitli sergilerin sıradışı bir performans sergilemesini sağladı.

 

  
156 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın