• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/Facebook
 • https://plus.google.com/Google+/posts
 • https://www.twitter.com/Twitter
  • SADECE EN İYİLER!
  • Nothing Only Hits! Since 2003
  • SADECE YOL GÖSTERMEZ...
  • "Önce Kendini Keşfetmelisin! "
  • REHBERİNİZ KARGA OLMASIN!
  • Her zaman En İyilerle Yola Çıkın, Yolda Kalmayın..
Dilimin Ucunda
Gastronomi ve Gurme Sanatının İnceliklerine Dair Aradığın Herşey burda!
Gezmek Gibisi Yok
Yeni Bir Rota Çiz Kendine; Bırak Değişsin Hayatın..
Dünya Niğmetleri
Yöresel Lezzetler,Sıradışı Tarifler, En İyi Mutfaklar ve Eşsiz Menüler!

ANASAYFA

Napoli'nin Capri'si ve Ischia'sı var: Konstantinopolis'in ise Adalar'ı. Napolitenler körfezlerini süsleyen mücevherlerden ne kadar gurur duyarsa da bu, Pera’nın Rumlar’ın Marmara Denizi'nin girişindeki büyüleyici silüetlerini uyandıran, ahenk ve zevkin mekanları, etkileyici Adalar’ından duyduğu kadar değildir. Doğanın ihtişamı kadar Tiberius'un suçları da Capri'nin ünlenmesinde etkilidir. Aynı şekilde, Kınalıada, Burgazada, ve Büyükada'nın manastırlarına sürülen imparatorların, imparatoriçelerin ve yüksek rütbeli sürgünlerin kasvetli maceraları da, tarihi boyunca devrimler ve çalkantılarla sarsılmış bu şaşaalı Adalar’ın antik dünyanın en trajik kısımlarından biri haline gelmesinde etkili olmuştur. Dünyanın hiçbir köşesi acıklı felaketlerin, insani ihtişamın beyhudeliğine dair dokunaklı derslerin anlatıldığı hikayeler açısından daha verimli değildir. Sadece bu yönüyle bile Adalar tarihçi ve düşünürlerin ziyaretini hak etmektedir. Dünya üzerinde çok az yer, imparatorluk sarayının ihtişamından koparılıp bir impa
Kars il sınırları içerisindeki hemen hemen tüm doğal ve tarihi mekanları araçla gezebileceğiniz bir haftalık keşif rotası: Kars-Çakmak-Çamurlu-Ortalar-Kayadibi-Gölbaşı-Aygır Gölü-Boğatepe Köyü (37 km) Boğatepe-Susuz-Susuz Şelalesi-Cilavuz Mağarası-Porsuklu-Arpaçay-Çıldır Gölü-Doğruyol-Akçakale-Doğruyol-Arpaçay (98 km)Arpaçay-Tepecik-Okçuoğlu-Değirmenköprü-Küçük çatma-Kuyucuk Gölü-Kurudere-İncedere-Akyaka-Kalkankale-Kayaköprü-Hamzagerek-Oğuzlu Kilisesi-Yağıkesen Kilisesi-Arpaçay Baraj Gölü-Azapoğlu-Ocaklı Ani Harabeleri (83 km) Ocaklı-Esenkent-Kozluca-Digor Beşkilise-Kilittaşı-Mreni Karabağ-Kars (70 km)
Orta Asya'da kurut özellikle Türklerin en önemli besin kaynaklarından birisi olmuştur. O zamanlar uzun yolculuğa çıkılacağı zaman bazen at sırtında, bazen çadırda, bazen yolda yemek üzere "kurut" hazırlanır, hazırlanan bu "kurut"la bazen ayran, bazen çorba, bazen de çeşitli yemekler yapılırdı. Yapımında yağsız süt veya ayran kullanılan "kurutun"un yoğurt veya ayranı torbalarda süzülür. Küçük topaklar halinde güneşte kurutulduktan sonra hazır hale getirilir. Kurut, halen bazı illerimizde kullanılmaktadır.Su ile karıştırıldığında yeniden yoğurt kıvamına dönüşür. Çalkalama (ayran) yapımında kullanılır. Oldukça uzun ömürlü olan "kurut"un yapımı oldukça zahmetlidir. 15-16 kg. Yoğurttan "1 kg kurut elde edilir.
1979’da Ankarada’da dünyaya geldi.Ankara Üniversitesi Turizm Rehberliği Bölümü’nden mezun oldu, Birleşik Krallık'ta (İngiltere; Galler) 2 yıl boyunca Eurythmy ve Biodynamic Agriculture dersleri aldıktan sonra , 2007 yılında Türkiye'ye dönerek rehberlik yaşamına Ankarada başlamıştır. Türkiyenin birçok turistik noktalarını seyahatseverlerle buluşturan rehber bugün birçok yeni destinasyonun seyahat rotalarına açılmasına öncülük etmiştir.Kültür turları dışında doğa yürüyüşü ve kamping etkinliklerine de katılan rehber mesleğinde 12. yılını doldurmuştur.Birikim ve tecrübelerini genç meslektaşlarına ve okurlarına aktararak meslek yaşamını sürdürmektedir.
Profesyonel Rehberlik en çok beğenilen kültür gezilerini sizler için derledi.Profesyonel bir teknik ile kendine özgü bir tasarım kullanılarak hazırlanan programlar 2018 yılında en çok gezilecek yerler listesinde ilk sırada yer alıyor.
Değerli Seyahatseverler; Tam 15 yıldır sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.Güzel duyguları birlikte paylaşmanın verdiği memmuniyet tarif edilemez.Sizden aldığımız güç ve ilhamla yeni ufuklara yelken açıyoruz.Yepyeni bir ilham ve yaşam enerjisiyle karşınızdayız.Bildiğiniz bütün seyahat alışkanlıklarını bir tarafa bırakın ve Profesyonel Rehberlik Seyahat tecrübesiyle yolculuk etmenin tadını çıkartın. Eko Turlardan, kent gezilerine kadar eskiyen klişeleşmiş bir çok kavramı gözden geçirdik. Önce farklı bir bakış açısıyla Seyahat Kavramlarına yeni bir yorum getirdik ve sizleri daha iyi anlamak için önce kendimizden başladık.Çünkü Serüven ve Keşif duygusunun insanlığın ortak bir mirası olduğunu düş
Gül; simyanın ana sembolü olarak bilinir. Yaşamdaki birlikteliği simgeler ve beş taç yapraklı oluşu nedeniyle Pentagram’a benzetilir. Bu nedenle evrendeki “Quintaessentia’nın (Temel Beşli) simgesidir. Tasavvuftan aşka kadar bir çok önemli konunun sembolü haline gelen gülün anavatanı Uzak Doğu Asya olarak bilinir.ilk kez Bulgaristan Kızanlıktan Anadoluya Müftüoğlu İsmail Efendi tarafından getirilmiştir.Bakımından hasat aşamasına kadar özel bir bakım gereksinimi duyan gül, hasat sürecinde farklı bir teknik uygulanarak toplanmaktadır. Kokusunu kaybetmeden toplanması gerektiği için Hasat sabah şafak vakti 5 sularında başlar güneş ışınlarının yakmaya başladığı 10 sularına dek sürmektedir.…
Erzurum; Yakutiye Medresesi ile Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese ve Ulu Cami ile Kars; Rus & Kazak Kilisesi Alexander Nevski Kilisesinden başlamak üzere gezimiz sırasıyla Cheltikov Konağı/ Hekim evi (Opera binası), Kent Konseyi, Konservatuar binası, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), Vali Konağı Müzesi, Namık Kemal Evi ve aşıklar evi), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Taş Köprü, Konservatuar, Vali Konağı, PTT Binası Mazlumağa Hamamı, Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Topçuoğlu Hamamı, Muradiye Hamamı, Kars kalesi, Kars Müzesi, Ani Harabeleri, Oniki Havari Kilisesi Sarıkamış Kayak Merkezi, Katerina Köşkü , Çıldır Gölü” gezilerinden oluşmaktadır.
KEBAN BARAJI –HARPUT – OCAK KÖYÜ – YEŞİLYURT KÖYÜ – KEMALİYE KEMALİYE – LÖKHANE - MANİ YOLU-TAŞDİBİ MAHALLESİ- DEĞİRMEN - SIRA KONAK – APCAĞA – KIRKGÖZ - TEKNE TURU-DİVRİĞİ, ULU CAMİİ-KANGAL-BALIKLI ÇERMİK-SİVAS
Gurme(gourmet) sektördeki pek çok sözcük gibi Fransızca’dan dilimiz geçmiştir. Türkçe’ de karşılığı belki de “Çeşnici” olabilir. Dünya’nın en büyük mutfak ansiklopedisi, Larousse Gastronomi ‘de ise, Gurme karşılığında “yemeği seçmeyi ve keyfini çıkarmayı bilenleri tanımlayan sıfat” yazıyor. “Gurme” yi kısaca tat uzmanı, tad bilir olarak tanımlamak da mümkün. Ancak bu kısa tanımlama gurmeyi dar bir kalıba sokar, bütün özeliklerini anlatmaya yeterli gelmez. Gurmenin, gastronomi alanında bilgi düzeyi yüksek, yemek kültürü üst düzeye ulaşmış olması da gerekiyor. Yemeklerin pişirilmesi, sunumu, içinde kullanılan malzemeler, bir yemeğin tarihsel gelişimi ve dünya mutfakları üzerinde entelektüel bir birikimi olan özel insanlardır gurmeler.
Kuruluşundan bugüne kadar gerek seyahat haberleri gerekse düzenlediği etkinliklerle seyahat sektörünün nabzını tutan Profesyonel Rehberlik ekibi olarak, her biri kendi alanında uzman olan jüri üyelerimizle birlikte 12. yılımıza girerken her yıl olduğu gibi bu yılda “Yılın Enleri”ni seçmek üzere çalışmalara başladık. Profesyonel Rehberlik ekibi olarak her kategori için yaklaşık 20 aday belirlenerek jürilere iletiliyor. Her kategorideki adaylar 10 en yüksek ve 1 en düşük puan olmak üzere oylanacak ve her kategori için yılın en iyi 10 firması belli olacak.
Kuruluşundan bugüne kadar gerek seyahat haberleri gerekse düzenlediği etkinliklerle seyahat sektörünün nabzını tutan Profesyonel Rehberlik ekibi olarak, her biri kendi alanında uzman olan jüri üyelerimizle birlikte 12. yılımıza girerken her yıl olduğu gibi bu yılda “Yılın Enleri”ni seçmek üzere çalışmalara başladık. Profesyonel Rehberlik ekibi olarak her kategori için yaklaşık 20 aday belirlenerek jürilere iletiliyor. Her kategorideki adaylar 10 en yüksek ve 1 en düşük puan olmak üzere oylanacak ve her kategori için yılın en iyi 10 firması belli olacak.
RDU-GİRESUN-TRABZON-UZUNGÖL HALDİZEN-KARASTEL-LUSTRA-UZUNGÖL DEMİRKAPI(HALDİZEN),FRENK KAYALIKLARI, AYGIR GÖLÜ, BALIKLI GÖLÜ- RİZE-İKİZDERE-KOMES-KOMES-CİMİL ÇAĞIRANKAYA VADİSİ(TİRON) ,MANLE ŞELALESİ,CİMİL ŞELALESİ- RİZE-İKİZDERE-FINDIKLI (VİÇE), ARHAVİ, ÇİFE KÖPRÜ,KAMİLETVADİSİ ,MENÇUNA ŞELALESİ, RİZE-İKİZDERE-FINDIKLI (VİÇE), ARHAVİ, ÇİFE KÖPRÜ,KAMİLET VADİSİ ,MENÇUNA ŞELALESİ, MACAHEAL(CAMİLİ) MARAL ŞELALESİ,BORÇKA-KARAGÖL-HOPAMURATLI BARAJI ATATÜRK HEYKELİ, RİZE-AYDER-FIRTINA DERESİ-ÇAT-ELEVİT YAYLASI-PALOVİT-TAR DERESİ YÜRÜYÜŞÜ-ZİL KALE-RAFTİNG-ZİPLİNE -TRABZON
“ Erzurum; Yakutiye Medresesi ile Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese ve Ulu Cami ile Kars; Rus & Kazak Kilisesi Alexander Nevski Kilisesinden başlamak üzere gezimiz sırasıyla Cheltikov Konağı/ Hekim evi (Opera binası), Kent Konseyi, Konservatuar binası, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), Vali Konağı Müzesi, Namık Kemal Evi ve aşıklar evi), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Taş Köprü, Konservatuar, Vali Konağı, PTT Binası Mazlumağa Hamamı, Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Topçuoğlu Hamamı, Muradiye Hamamı, Kars kalesi, Kars Müzesi, Ani Harabeleri, Oniki Havari Kilisesi Sarıkamış Kayak Merkezi, Katerina Köşkü , Çıldır Gölü” gezilerinden oluşmaktadır.
1 sa. 10 dk. 75,5 km Salda –Hiearapolis termal otel: 1 sa. 29 dk. 106 km Hierapolis –Ankara turu: 5 sa. 40 dk. 481 km.
... 13 ...

 

                                              
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam105
Toplam Ziyaret101625
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.45875.4806
Euro6.15796.1826
Hava Durumu
Anlık
Yarın
8° -1°
Saat
Takvim
Site Haritası
ZAMANI BOŞA HARCAMAYIN

GÖREVİNİZİ KÖTÜYE KULLANMAYIN

NATIONAL GUIDING SERVİCE

YENİ BİR ROTA ÇİZ KENDİNE