• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/Facebook
 • https://plus.google.com/Google+/posts
 • https://www.twitter.com/Twitter
  • SADECE EN İYİLER!
  • Nothing Only Hits! Since 2003
  • SADECE YOL GÖSTERMEZ...
  • "Önce Kendini Keşfetmelisin! "
  • REHBERİNİZ KARGA OLMASIN!
  • Her zaman En İyilerle Yola Çıkın, Yolda Kalmayın..
Dilimin Ucunda
Gastronomi ve Gurme Sanatının İnceliklerine Dair Aradığın Herşey burda!
Gezmek Gibisi Yok
Yeni Bir Rota Çiz Kendine; Bırak Değişsin Hayatın..
Dünya Niğmetleri
Yöresel Lezzetler,Sıradışı Tarifler, En İyi Mutfaklar ve Eşsiz Menüler!

ANASAYFA

1979’da Ankarada’da dünyaya geldi.Ankara Üniversitesi Turizm Rehberliği Bölümü’nden mezun oldu, Birleşik Krallık'ta (İngiltere; Galler) 2 yıl boyunca Eurythmy ve Biodynamic Agriculture dersleri aldıktan sonra , 2007 yılında Türkiye'ye dönerek rehberlik yaşamına Ankarada başlamıştır. Türkiyenin birçok turistik noktalarını seyahatseverlerle buluşturan rehber bugün birçok yeni destinasyonun seyahat rotalarına açılmasına öncülük etmiştir.Kültür turları dışında doğa yürüyüşü ve kamping etkinliklerine de katılan rehber mesleğinde 12. yılını doldurmuştur.Birikim ve tecrübelerini genç meslektaşlarına ve okurlarına aktararak meslek yaşamını sürdürmektedir.
Türk Dil Kurumunun Türkçe Sözlüğünde; “Yağlı, mayalı veya mayasız hamurdan yapılan çörek.” şeklinde açıklanan “kete” için çeşitli şekillerde izahlar yapılmıştır. Bunlardan bir tanesi Kültür Bakanlığı’nca hazırlanan “Türk Mutfağından Örnekler” isimli kitapta bulunan şu açıklamadır: “Erzurum, Van, Kayseri ve Sivas illerinde yapılır. Kahvaltıda diğer yemeklerin yanında, ekmek olarak tüketilir. Bazı yerlerde kavrulmuş una ceviz de konur. Hamur oklava ile açılıp şekil verilirse “açma kete” adını alır.” “Külde pişmiş çörek” ise kete için yapılan bir başka açıklamadır. Bir yemek adı olması sebebiyle etimolojik bir inceleme yapamadığımız kete sözcüğünün Ermeniceden geçtiği yönünde de bir bilgi vardır. Kete Kars iline ait, herkesçe bilinen meşhur bir börektir. Kars ili dışında özellikle Sivas ve Erzurum olmak üzere birçok yörede de bilinip yapılmaktadır. Kete her ne kadar birçok ilde biliniyor ve yapılıyorsa da en iyi ketenin Kars ketesi olduğu bilinir.
Mevlana'nın Mesnevi'si on sekiz beyitle başlar. Mevlevi dervişi olmak için tekkede on sekiz gün hizmet edilirdi. Sonra on sekiz mumlu hücrede on sekiz gün daha çile çekilirdi. Mahabarata on sekiz kitaptır. Besmele on sekiz harf. Kuzey mitoslarının birinci Tanrısı Odin, on sekiz şey biliyordu.Ve aşkın bedende filizlendiği en güzel yaş ,onsekiz hümetine! İşte başlıyoruz! "Vakt-i şerif hayrola! Kulûb-ı âşıkân küşâd ola!!…
Özyaşam 1978 yılında Gaziantep’te doğdu. Gaziantep M.R.Uzel Lisesinden mezun olduktan sonra 2001 yılında Selçuk Üniversitesi Turizm Rehberlik bölümünü kazandı.2004 yılında bölümden mezun olup 2008 yılında profesyonel turist rehberi kokartın almaya hak kazandı.Son 5 yıldır Konya bölgesinde bağımsız olarak uzman rehber olarak çalışmaktadır. Mevlana,Mevlevilik,Tasavvuf gibi konularda kendini geliştirmiş ve bu yolda ilerlemektedir.Yurtiçi Parkur Bilgisi Konya bölgesi,Kapadokya,Doğu Karadeniz,Batı Karadeniz.GAP Rehbere Ait İletişim Bilgileri İrtibat: 0531 5728855
Baltık Mimarisinin eşsiz yapılarını keşfetmek üzere Rus & Kazak Kilisesi Alexander Nevski Kilisesinden başlamak üzere gezimiz sırasıyla Cheltikov Konağı/ Hekim evi (Opera binası), Kent Konseyi, Konservatuar binası, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), Vali Konağı Müzesi, Namık Kemal Evi ve aşıklar evi), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Taş Köprü, Konservatuar, Vali Konağı, PTT Binası Mazlumağa Hamamı, Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Topçuoğlu Hamamı, Muradiye Hamamı, Kars kalesi, Kars Müzesi, Ani Harabeleri, Oniki Havari Kilisesi Sarıkamış Kayak Merkezi, Katerina Köşkü , Çıldır Gölü” gezilerinden oluşmaktadır.
Napoli'nin Capri'si ve Ischia'sı var: Konstantinopolis'in ise Adalar'ı. Napolitenler körfezlerini süsleyen mücevherlerden ne kadar gurur duyarsa da bu, Pera’nın Rumlar’ın Marmara Denizi'nin girişindeki büyüleyici silüetlerini uyandıran, ahenk ve zevkin mekanları, etkileyici Adalar’ından duyduğu kadar değildir. Doğanın ihtişamı kadar Tiberius'un suçları da Capri'nin ünlenmesinde etkilidir. Aynı şekilde, Kınalıada, Burgazada, ve Büyükada'nın manastırlarına sürülen imparatorların, imparatoriçelerin ve yüksek rütbeli sürgünlerin kasvetli maceraları da, tarihi boyunca devrimler ve çalkantılarla sarsılmış bu şaşaalı Adalar’ın antik dünyanın en trajik kısımlarından biri haline gelmesinde etkili olmuştur. Dünyanın hiçbir köşesi acıklı felaketlerin, insani ihtişamın beyhudeliğine dair dokunaklı derslerin anlatıldığı hikayeler açısından daha verimli değildir. Sadece bu yönüyle bile Adalar tarihçi ve düşünürlerin ziyaretini hak etmektedir. Dünya üzerinde çok az yer, imparatorluk sarayının ihtişamından koparılıp bir impa
Kars il sınırları içerisindeki hemen hemen tüm doğal ve tarihi mekanları araçla gezebileceğiniz bir haftalık keşif rotası: Kars-Çakmak-Çamurlu-Ortalar-Kayadibi-Gölbaşı-Aygır Gölü-Boğatepe Köyü (37 km) Boğatepe-Susuz-Susuz Şelalesi-Cilavuz Mağarası-Porsuklu-Arpaçay-Çıldır Gölü-Doğruyol-Akçakale-Doğruyol-Arpaçay (98 km)Arpaçay-Tepecik-Okçuoğlu-Değirmenköprü-Küçük çatma-Kuyucuk Gölü-Kurudere-İncedere-Akyaka-Kalkankale-Kayaköprü-Hamzagerek-Oğuzlu Kilisesi-Yağıkesen Kilisesi-Arpaçay Baraj Gölü-Azapoğlu-Ocaklı Ani Harabeleri (83 km) Ocaklı-Esenkent-Kozluca-Digor Beşkilise-Kilittaşı-Mreni Karabağ-Kars (70 km)
Orta Asya'da kurut özellikle Türklerin en önemli besin kaynaklarından birisi olmuştur. O zamanlar uzun yolculuğa çıkılacağı zaman bazen at sırtında, bazen çadırda, bazen yolda yemek üzere "kurut" hazırlanır, hazırlanan bu "kurut"la bazen ayran, bazen çorba, bazen de çeşitli yemekler yapılırdı. Yapımında yağsız süt veya ayran kullanılan "kurutun"un yoğurt veya ayranı torbalarda süzülür. Küçük topaklar halinde güneşte kurutulduktan sonra hazır hale getirilir. Kurut, halen bazı illerimizde kullanılmaktadır.Su ile karıştırıldığında yeniden yoğurt kıvamına dönüşür. Çalkalama (ayran) yapımında kullanılır. Oldukça uzun ömürlü olan "kurut"un yapımı oldukça zahmetlidir. 15-16 kg. Yoğurttan "1 kg kurut elde edilir.
1979’da Ankarada’da dünyaya geldi.Ankara Üniversitesi Turizm Rehberliği Bölümü’nden mezun oldu, Birleşik Krallık'ta (İngiltere; Galler) 2 yıl boyunca Eurythmy ve Biodynamic Agriculture dersleri aldıktan sonra , 2007 yılında Türkiye'ye dönerek rehberlik yaşamına Ankarada başlamıştır. Türkiyenin birçok turistik noktalarını seyahatseverlerle buluşturan rehber bugün birçok yeni destinasyonun seyahat rotalarına açılmasına öncülük etmiştir.Kültür turları dışında doğa yürüyüşü ve kamping etkinliklerine de katılan rehber mesleğinde 12. yılını doldurmuştur.Birikim ve tecrübelerini genç meslektaşlarına ve okurlarına aktararak meslek yaşamını sürdürmektedir.
Profesyonel Rehberlik en çok beğenilen kültür gezilerini sizler için derledi.Profesyonel bir teknik ile kendine özgü bir tasarım kullanılarak hazırlanan programlar 2018 yılında en çok gezilecek yerler listesinde ilk sırada yer alıyor.
Avrupa'nın en iyi kültürünü, tarihlerini ve manzaralarını en iyi bilen uzmanlarla yaşayın. Rehberli Avrupalı ​​gezilerimiz, İskoç Dağlarındaki yürüyüş serüveninden Yunanistan'daki aksiyon dolu bir aileye, Ren ve Tuna Nehri boyunca uzanan nehir yolculuklarından Malta kıyıları boyunca uzun bir gemiyle bir yolculuğa, kıtanın kendisi kadar çeşitlidir. Sicilya. Bizimle Avrupa'ya seyahat ettiğinizde, her bir varış noktasını yakından tanıyarak, mutfağını örnekleyerek, insanlarla tanışarak ve yerel karakteri yansıtan konaklama yerlerinde kaldığınızda içeriden bir bakış açısı kazanın.
Değerli Seyahatseverler; Tam 15 yıldır sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.Güzel duyguları birlikte paylaşmanın verdiği memmuniyet tarif edilemez.Sizden aldığımız güç ve ilhamla yeni ufuklara yelken açıyoruz.Yepyeni bir ilham ve yaşam enerjisiyle karşınızdayız.Bildiğiniz bütün seyahat alışkanlıklarını bir tarafa bırakın ve Profesyonel Rehberlik Seyahat tecrübesiyle yolculuk etmenin tadını çıkartın. Eko Turlardan, kent gezilerine kadar eskiyen klişeleşmiş bir çok kavramı gözden geçirdik. Önce farklı bir bakış açısıyla Seyahat Kavramlarına yeni bir yorum getirdik ve sizleri daha iyi anlamak için önce kendimizden başladık.Çünkü Serüven ve Keşif duygusunun insanlığın ortak bir mirası olduğunu düş
Gül; simyanın ana sembolü olarak bilinir. Yaşamdaki birlikteliği simgeler ve beş taç yapraklı oluşu nedeniyle Pentagram’a benzetilir. Bu nedenle evrendeki “Quintaessentia’nın (Temel Beşli) simgesidir. Tasavvuftan aşka kadar bir çok önemli konunun sembolü haline gelen gülün anavatanı Uzak Doğu Asya olarak bilinir.ilk kez Bulgaristan Kızanlıktan Anadoluya Müftüoğlu İsmail Efendi tarafından getirilmiştir.Bakımından hasat aşamasına kadar özel bir bakım gereksinimi duyan gül, hasat sürecinde farklı bir teknik uygulanarak toplanmaktadır. Kokusunu kaybetmeden toplanması gerektiği için Hasat sabah şafak vakti 5 sularında başlar güneş ışınlarının yakmaya başladığı 10 sularına dek sürmektedir.…
Erzurum; Yakutiye Medresesi ile Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese ve Ulu Cami ile Kars; Rus & Kazak Kilisesi Alexander Nevski Kilisesinden başlamak üzere gezimiz sırasıyla Cheltikov Konağı/ Hekim evi (Opera binası), Kent Konseyi, Konservatuar binası, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), Vali Konağı Müzesi, Namık Kemal Evi ve aşıklar evi), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Taş Köprü, Konservatuar, Vali Konağı, PTT Binası Mazlumağa Hamamı, Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Topçuoğlu Hamamı, Muradiye Hamamı, Kars kalesi, Kars Müzesi, Ani Harabeleri, Oniki Havari Kilisesi Sarıkamış Kayak Merkezi, Katerina Köşkü , Çıldır Gölü” gezilerinden oluşmaktadır.
KEBAN BARAJI –HARPUT – OCAK KÖYÜ – YEŞİLYURT KÖYÜ – KEMALİYE KEMALİYE – LÖKHANE - MANİ YOLU-TAŞDİBİ MAHALLESİ- DEĞİRMEN - SIRA KONAK – APCAĞA – KIRKGÖZ - TEKNE TURU-DİVRİĞİ, ULU CAMİİ-KANGAL-BALIKLI ÇERMİK-SİVAS
Gurme(gourmet) sektördeki pek çok sözcük gibi Fransızca’dan dilimiz geçmiştir. Türkçe’ de karşılığı belki de “Çeşnici” olabilir. Dünya’nın en büyük mutfak ansiklopedisi, Larousse Gastronomi ‘de ise, Gurme karşılığında “yemeği seçmeyi ve keyfini çıkarmayı bilenleri tanımlayan sıfat” yazıyor. “Gurme” yi kısaca tat uzmanı, tad bilir olarak tanımlamak da mümkün. Ancak bu kısa tanımlama gurmeyi dar bir kalıba sokar, bütün özeliklerini anlatmaya yeterli gelmez. Gurmenin, gastronomi alanında bilgi düzeyi yüksek, yemek kültürü üst düzeye ulaşmış olması da gerekiyor. Yemeklerin pişirilmesi, sunumu, içinde kullanılan malzemeler, bir yemeğin tarihsel gelişimi ve dünya mutfakları üzerinde entelektüel bir birikimi olan özel insanlardır gurmeler.
... 16 ...

 

                                              
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret109464
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.46045.4823
Euro6.19916.2239
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°
Saat
Takvim
Site Haritası
ZAMANI BOŞA HARCAMAYIN

GÖREVİNİZİ KÖTÜYE KULLANMAYIN

NATIONAL GUIDING SERVİCE

YENİ BİR ROTA ÇİZ KENDİNE