• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/Facebook
 • https://www.twitter.com/Twitter
  • SADECE EN İYİLER!
  • Nothing Only Hits! Since 2003
  • SADECE YOL GÖSTERMEZ...
  • "Önce Kendini Keşfetmelisin! "
  • REHBERİNİZ KARGA OLMASIN!
  • Her zaman En İyilerle Yola Çıkın, Yolda Kalmayın..
Dilimin Ucunda
Gastronomi ve Gurme Sanatının İnceliklerine Dair Aradığın Herşey burda!
Gezmek Gibisi Yok
Yeni Bir Rota Çiz Kendine; Bırak Değişsin Hayatın..
Dünya Niğmetleri
Yöresel Lezzetler,Sıradışı Tarifler, En İyi Mutfaklar ve Eşsiz Menüler!

ANASAYFA

“ Baltık Mimarisinin eşsiz yapılarını keşfetmek üzere Rus & Kazak Kilisesi Alexander Nevski Kilisesinden başlamak üzere gezimiz sırasıyla Cheltikov Konağı/ Hekim evi (Opera binası), Kent Konseyi, Konservatuar binası, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), Vali Konağı Müzesi, Namık Kemal Evi ve aşıklar evi), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Taş Köprü, Konservatuar, Vali Konağı, PTT Binası Mazlumağa Hamamı, Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Topçuoğlu Hamamı, Muradiye Hamamı, Kars kalesi, Kars Müzesi, Ani Harabeleri, Oniki Havari Kilisesi Sarıkamış Kayak Merkezi, Katerina Köşkü , Çıldır Gölü” gezilerinden oluşmaktadır.
Kuzey Avrupa’da Baltık (Hollanda, Danimarka, İsveç, Norveç) stilinde uygulanan yapı tipleri, Rus mimari anlayışıyla yeni bir biçimsellik kazandırarak Kars ilinde Baltık Mimarisi adı verilen yeni bir mimari sentezin oluşmasına zemin hazırlamıştır.. Geleneksel Osmanlı yapı sisteminden çok farklı şekildeki bu uygulamalar, taş binalarda; paye, korniş, konsol, silme, kapı ve pencere çevrelerinde, alınlıklarda, saçak ve saçak altlarında, subasman, baca, çatı şekillerinde tamamen yepyeni bir anlayışın temsilcileri olarak kendini göstermiştir. Geç Avrupa stili dediğimiz Neoklasik üslup ile yerli Kafkas üsluplarının kaynaşımı olan ve ağırlıkla Baltık yöresinde uygulama alanı bulan bu üslubun Anadolu’daki ilk imar gören bir şehirde uygulanmış olması bu bildirinin konusunu teşkil etmektedir.
Gül, simyanın ana sembolüdür. bu gül mükemmelliği, yaşamın sırlarını, yaşamdaki birliğin anlamını ve evreni simgeler ve tam anlamıyla karmaşıktır. gülün aslında beş taç yapraklı yapıda olması yüzünden pentagram yani beş kenarla ilgili olduğu düşünülmektedir. pentagram da insan mikrokozmonun ve içindeki quinta essentia (temel beşli) nin simgesidir. kırmızı ve beyaz simyada zıt iki ucu yani erkek ve dişiyi belirtir. simyadaki birleştirilmiş gül pembedir. Bugün Umerto Echo'nun öyküsünde bahsettiği bir başlıktan ilham ile "Gülün Adı"na ve öyküsüne doğru uzun gizemli yolculuğa çıkıcaz.Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz bir programı sizlere aktarmaya çalışacağız.
... 16 ...

 

                                              
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret119798
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.68785.7106
Euro6.28976.3149
Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 34° 16°
Saat
Takvim
Site Haritası
ZAMANI BOŞA HARCAMAYIN

GÖREVİNİZİ KÖTÜYE KULLANMAYIN

NATIONAL GUIDING SERVİCE

YENİ BİR ROTA ÇİZ KENDİNE