• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/Facebook
 • https://www.twitter.com/Twitter
  • SADECE EN İYİLER!
  • Nothing Only Hits! Since 2003
  • SADECE YOL GÖSTERMEZ...
  • "Önce Kendini Keşfetmelisin! "
  • REHBERİNİZ KARGA OLMASIN!
  • Her zaman En İyilerle Yola Çıkın, Yolda Kalmayın..
Dilimin Ucunda
Gastronomi ve Gurme Sanatının İnceliklerine Dair Aradığın Herşey burda!
Gezmek Gibisi Yok
Yeni Bir Rota Çiz Kendine; Bırak Değişsin Hayatın..
Dünya Niğmetleri
Yöresel Lezzetler,Sıradışı Tarifler, En İyi Mutfaklar ve Eşsiz Menüler!

ANASAYFA

1 sa. 10 dk. 75,5 km Salda –Hiearapolis termal otel: 1 sa. 29 dk. 106 km Hierapolis –Ankara turu: 5 sa. 40 dk. 481 km.
Gül; simyanın ana sembolü olarak bilinir. Yaşamdaki birlikteliği simgeler ve beş taç yapraklı oluşu nedeniyle Pentagram’a benzetilir. Bu nedenle evrendeki “Quintaessentia’nın (Temel Beşli) simgesidir. Tasavvuftan aşka kadar bir çok önemli konunun sembolü haline gelen gülün anavatanı Uzak Doğu Asya olarak bilinir.ilk kez Bulgaristan Kızanlıktan Anadoluya Müftüoğlu İsmail Efendi tarafından getirilmiştir.Bakımından hasat aşamasına kadar özel bir bakım gereksinimi duyan gül, hasat sürecinde farklı bir teknik uygulanarak toplanmaktadır. Kokusunu kaybetmeden toplanması gerektiği için Hasat sabah şafak vakti 5 sularında başlar güneş ışınlarının yakmaya başladığı 10 sularına dek sürmektedir.…
Lavantalar, haziran sonu morarmaya başlıyor ve temmuz ayı çiçekleri patlayınca mosmor oluyor. Temmuz sonu ağustos başından itibaren ise hasat yapılıyor ve lavantalar toplanıp yağları çıkartılıyor. Hasat sırasında lavantalar dipten değil orta yerinden hızar tarzı bir bıçakla ya da orakla kesilip toplanıyor, bir sonraki yıl da kesilen yerden yeniden yeşerip büyüyor lavantalar. Kurak, susuz tarlalardan böyle verimli ve görsel açıdan nefis bir ürünün elde ediliyor olması, ayrıca bir kökten 15 hatta 20 yıl boyunca üretim alınacak kadar verimli olması lavantaya olan hayranlığımı bir kez daha arttırdı.
Juri üyesi olmak üzere, fakülte, enstitü veya yüksekokul yönetim kurulunca Turizm İşletme Genel Yönetim Üyeleri arasından seçilmiş üç kişilik bir jüri tarafından yapılır. Jüri üyeleri, o kurum enstitü veya işletme içinde bulunamadığı taktirde, Yönetim Kurulu yada sair enstitüsünün başka kuruluşlarından veya başka kurullarca üye seçilmek suretiyle jüri oluşturulur. Jüri, son başvurma tarihinden itibaren onbeş gün içinde yapar. Seçim sonucu adaya ayni gün tebliğ olunur. Bilim alanı bir uzmanlık alanı ilgili olanlar, ilgili alanda kriter ve mevzuatlara uymak zorundadırlar. Adayların hangi alanlar üzerinde hakimlik yapabileceğine yüksek rehber senatosu karar verir.Juri Seçimleri için başvuran isteklilerden özgeçmişlerini, bilimsel çalışma ve varsa yayınlarını dört nüsha olarak ilgili tebliğ noktalarına üç gün içinde teslim ederler.
İnsanlar her gün Seyahat hikayelerini paylaşmak, dünyayı başkalarının gözünden görmek, arkadaşlarıyla ve bağlı hissettikleri gruplarla iletişim kurmak için Profesyonel Rehberlik Seyahat Deneyimini keşfediyor. Profesyonel Rehberlik Platformunda gerçekleşen konuşmalar, farklı şehirler ve kültürler arasında bazen farklı usluplar kullanarak iletişim kurduğu ve fotoğraflardan videolara kadar her şeyi paylaştığı bir topluluğun çeşitliliğini yansıtmaktadır.Profesyonel Rehberlik Platformunun ; Üyelerin iletişim kurabilecekleri bir yer olmasının ne kadar önemli olduğunun farkındayız ve istismarı hizmetlerimizden uzak tutmadaki rolümüzü son derece ciddiye alıyoruz. İşte bu yüzden Profesyonel Rehberlikte nelere izin verilip nelere verilmediğini belirleyen bir dizi Topluluk Standardı geliştirdik. Standartlarımız Türkiye genelinde her türden içerik için geçerlidir. Ayrıca son derece kapsamlı olacak şekilde tasarlanmışlardır.
Afika’nın kuzeybatısında yer alan Fas, Afrika’nın en ilginç ülkelerinden birisi. Tüm dünyada egzotizmi ve mistizmiyle ün salmış bu ülkenin özellikle turistik şehirleri insanı bir masal diyarına, bir film setine götürebilecek kadar güçlü bir etkiye sahip. Kültür gezilerinin yanı sıra Atlas Dağları ve Sahra Çölü turları ile bambaşka bir deneyim imkanı sunan ülkenin deniz turizmine uygun plajları ve beldeleri de yer alıyor. Hem Akdeniz’e hem de Atlas Okyanusu’na kıyısı olan Fas’ın medina bölgeleri, özellikle Marakeş’te yer alan Cema el Fna Meydanı ve Sahra Çölü turu size başka bir yerde göremeyeceğiniz, yaşayamayacağınız bir farklılık sunacak.
Güneydoğu’da gezilecek yerler saymakla bitmez. Ancak her tur firmasının belirlediği ve en çok ziyaret edilen tarihi ve turistik mekanların listesi bulunur. Biz de sizlere kendi gezi listemizden örneklerle Adana’dan Hatay’a kadar bölgenin en önemli yerlerini anlatacağız. Hititlerden Osmanlıya uzanan kültürel mirası gözlemlemeniz için turunuzu en ince ayrıntısına kadar düşündük. Kağıt ve kalemi elinize alın, Güneydoğu gezilecek yerler içinde, Diyarbakır, Batman, Şanlıurfa, Malatya, Adıyaman, Gaziantep, Mardin ve Antakya şehirleri, buralardaki tüm tarihi yerler dolaşılıp farklı bir coğrafya ve kültür tanınmış oluyor. Ayrıca Anadolu mimarisine sahip otellerde konaklanıyor ve geleneksel eğlencelere katılınıyor.
2018 Yılı Kültür Turları Kategorisinde Ankarada yılın en güvenilir turizm firmaları juri tarafından seçildi.Oylama sonuçları 3 aylık bir çalışmanın ardından Uzman Görüş gönüllü temsilcilerinin titiz çalışmalarının ardından yapılan puanlama ile 2018 yılının en iyi işletmeleri tespit edilmiştir.Puanlama yurt içi kültür turları kategorisinde yapılırken işletmelerin yurtiçi piyasa güven endeksi 5 ayrı başlık altında incelenerek dikkate alınmış, üretilen iş gücündeki özgünlük ,karlılık ve verimlilik ögelerine önem verilmiştir.Puanlama sektördeki birçok kuruluş tarafından güven endeksi ve hizmet beğenisi dikkate alınarak hazırlanmıştır.
Keyifli Bir Yolculuk Sonrasında Safranbolu Gezimize Baslıyoruz . Mimarisi İle Sizleri Tarihi Bir Yolculuğa Çıkartacak Olan Safranbolu Evleri, Hıdırlık Tepesi , Cinci Han’ı İzzet Pasa Camisini ve Safranbolu Güneş Saatini Gezdikten Sonra Yöresel Safran Lokumunun tadına Bakarak Safranboludan Ayrılıyoruz . Yolumuzun Üzerinden Bulunan Ve Bölgeye ayrı Bir Hava Katan Cam Teras ‘ta( Kristal Teras ) Kısa bir Mola Verdikten Sonra Bartın üzeri Amasra’ya hareket ediyoruz. Varışımız ile birlikte, Amasra Kalesi, Kemere Köprüsü, Çekiciler Arastasında serbest zaman alışveriş imkânı.Ardından Batı Karadeniz bölgesinin Başka Bir Doğal Cennetine Yedigöller`e Doğru Yola Çıkıyoruz. Burada Minibüslerimize Binerek, Yedigöller Milli Parkına Doğru Hareket Ediyoruz. İçeriye Girdiğimiz Andan İtibaren Büyüleyici Bir Manzara Sizleri Bekliyor Olacaktır. Kayan kaya kütlelerinin oluşturduğu, Sazlı Göl, İnce Göl, Küçük Göl, Derin Göl, Büyük Göl, Kuru Göl ve Serin Göl. Göl Etrafında ki Gezilerimizin Sonrasın da Tabiat harikası Gölcüge Doğr
https://www.lingohut.com/tr/v257422/arap%C3%A7a-ders-otel-otel-odas%C4%B1-rezervasyonlar%C4%B1 https://fasiharapca.com/arapca-sayilar-cumle-ornekleriyle-2/871 https://fasiharapca.com/gramer-gorsel http://arapca.com/tedrisat/mod/glossary/view.php?id=20 http://kolay-arapca.blogspot.com/p/arapca-kelimeler_26.html http://www.ilyasucar.com/arapca-ogreniyorum/126-arapca-hikayeler-sehirde-gezinti.html http://www.ilyasucar.com/arapca-ogreniyorum/ http://arabicwithoutwalls.ucdavis.edu/aww/alifbaa_unit1/ab1_phrases_vocab.html# https://www.arabicpod101.com/arabic-word-lists/ http://ilovelanguages.org/arabic.php http://learning.aljazeera.net/en https://www.arapcadeposu.com/arapca-dil-bilgisi/
PRI shall be a non-profit making professional organization dedicated to the promotion of high standards of training and ethics within the profession. The official language used by the Organisation shall be English. Legal documents shall be drawn up in the language of the country of the Secretariat. The Federation shall not engage in political, religious or racial activities.Membership shall be open worldwide to any non-profit making independent Association or group of Associations of Tourist Guides from any one country (for example, a national Association or a group comprising a number of regional or other Associations) whose members are registered as official Tourist Guides by the appropriate licensing authority in conformity with the respective and relevant national laws. A group consisting of Associations from more than one country is not eligible for membership.
Kuzey Ege Turu ile yemyeşil bir doğaya, masmavi bir denize, eşsiz bir tarihe, balığın en tazesine, mezelerin en lezzetlisine doğru yolculuğa çıkıyoruz. Bu yaz kendimize Kuzey Ege turu hediye etmek için bahanemiz çok. Özgürlüğün, seyahat etmenin, Türkiye’nin güzelliklerini keşfetmenin ve doğayla iç içe olmanın tadı en güzel Kuzey Ege’de çıkar. Kuzey Ege Turu İle Keşfedilmedik Yer Bırakmıyoruz Kuzey Ege Turu ile Türkiye’nin muhteşem güzelliklerini keşfetmeye doyum olmaz. Ülkenin doğal güzelliklerini bir bir görebileceğimiz Kuzey Ege Turu ile Bozcaada‘da güneşin batışını izleyecek, Ayvalık‘ın arnavut kaldırımlarında dolaşacak, mitolojik efsaneleriyle Kaz Dağları‘nda oksijene doyacak, Foça’da tarihin izlerini sürecek, Çeşme ve Alaçatı‘da keyifli hatıralar yaşayacak, Bergama‘nın ve Assos‘un antik kentleri ile yüzyıllar öncesine gideceğiz.
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) günümüzdeki binasına geçinceye kadar iki ayrı binada faaliyette bulunmuştur. Birinci TBMM binasının tarihi 1915 yılına dayanmaktadır. Binanın projesi Mimar Salim Bey tarafından gerçekleştirilmiş, projeyi yürütme görevi İttihat ve Terakki Fırkası Ankara temsilcisi Memduh Şevket (Esendal) Bey’e; projenin yapım işi ise Kolordunun Askeri Mimarı Hasip Bey’e verilmiştir. Hasip Bey Kurtuluş Savaşı sırasında şehit düşmüştür.
Hititler, Anadolu’ya Kafkasya üzerinden göç etmiş bir Hint-Avrupa kavimi olarak tanımlanabilir. Anadolu’ya Kafkaslar üzerinden gelen Hititler ticaret, hayvancılık yaparak hayatlarını sürdürüyor olsa da ana geçim kaynakları tarım olmuştu. Bu yüzden Hititler izledikleri genişleme politikalarında ticaret yollarına sahip olma amacı kadar, verimli toprakları ele geçirme amacını da taşımıştır..Tarım ve hayvancılığın öne çıktığı bir toplum olan Hititler de, Tanrı inancı da doğa temelliydi. Hititler kutsal saydıkları değerler, bayramları, tapınakları ve tapınma şekilleri, ayrıca Tanrıları da bir tarım toplumu için önemli olan hava, su, toprak gibi unsurlara göre şekilleniyordu. Sanatı, dini, savaşları, güçlü krallığı ve kralları ile tarihteki önemli uygarlıklardan biri olan Hititler‘e dair ilk kalıntılar Kültepe’de bulunmuştur.
Balıkesir'de polisin ihbar üzerine durdurduğu araçta, piyasa değeri 2.5 milyon dolar olduğu değerlendirilen İbranice altın yaldızlı Tevrat ele geçirildi. Polis memuru, muhtar ve müteahhit olduğu belirtilen 3 kişi gözaltına alındı. Yapılan kontrollerde, piyasa değerinin 2.5 milyon dolar olduğu değerlendiren İbranice altın yaldızlı Tevrat olarak bilinen obje ele geçirildi.piyasa değerinin 2.5 milyon dolar olduğu değerlendiren İbranice altın yaldızlı Tevrat olarak bilinen obje ele geçirildi. Araç içerisinde bulunan ve gözaltına alınan polis memuru M.K., mahalle muhtarı F.E. ve müteahhit A.E. hakkında, 2863 sayılı kanuna muhalefet suçundan işlem başlatıldı.
... 19 ...

 

                                              
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam46
Toplam Ziyaret125573
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.68795.7107
Euro6.29356.3187
Hava Durumu
Saat
Takvim
Site Haritası
ZAMANI BOŞA HARCAMAYIN

GÖREVİNİZİ KÖTÜYE KULLANMAYIN

NATIONAL GUIDING SERVİCE

YENİ BİR ROTA ÇİZ KENDİNE