• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/Facebook
 • https://www.twitter.com/Twitter
  • SADECE EN İYİLER!
  • Nothing Only Hits! Since 2003
  • SADECE YOL GÖSTERMEZ...
  • "Önce Kendini Keşfetmelisin! "
  • REHBERİNİZ KARGA OLMASIN!
  • Her zaman En İyilerle Yola Çıkın, Yolda Kalmayın..
Dilimin Ucunda
Gastronomi ve Gurme Sanatının İnceliklerine Dair Aradığın Herşey burda!
Gezmek Gibisi Yok
Yeni Bir Rota Çiz Kendine; Bırak Değişsin Hayatın..
Dünya Niğmetleri
Yöresel Lezzetler,Sıradışı Tarifler, En İyi Mutfaklar ve Eşsiz Menüler!

ANASAYFA

İngiltere, İrlanda ve İskoçya'nın rüzgârlı kıyıları büyüleyici anıtları ve alımlı köyleri yolculuğunuz boyunca sizlere güzel manzaralar sunacaktır. Bu keşif heyecanını NeoTravel ayrıcalığı ile taçlandırın! Vikinglerin ve Keltlerin Scilly Adaları’ndan Norveç’e uzanan keşif yolunu izleyin. Aran Adaları'nın antik kalıntılarına, İona'nın ilk Hristiyan yerleşimlerine ve Skellig Michael'ın arı kovanı kulübelerine rastlarken tarihle yan yana duran tarih öncesi dönemlere tanıklık edin. İskoçya'nın Hebridlerinin eşsiz kültürünü ve görkemli tarihini keşfedin ve Orkney Adaları'ndaki Taş Devri kalıntılarına hayran kalın. Olağandışı subtropikal Tresco Manastırı bahçelerinden Shetland Adaları kalıntılarına kadar olağanüstü bir yolculuk sizi bekliyor.
NeoTravel ile Avrupanın bilinmeyen güzeliklerini keşfetmek için yola çık! Aktif keşiflerimizde, NeoTravel'in kaşifleri ve maceracıların izinde, dünyanın dört bir yanındaki muhteşem parkurlarda kendinizi bulacaksınız. Dünyanın efsanevi buzdağları ve buzullarının arasında kano yapmak; vahşi ve çarpıcı manzaraları yürüyerek, atlarla ve hatta köpeklerle bile keşfedebilirsiniz. Uzaktaki şelalelere kar ayakkabısıyla yürüyüş yapmak ya da antik bir hac yolunda gezinmek olsun, kişisel bir arayışa ulaşmanın verdiği doyumsuz hazzı yaşayacaksınız. Grup sayımız en fazla 16 kişiyle sınırladık, böylece çeviklikle hareket edebilir, yerel kültürlerle etkileşime girebilir ve derinlemesine ziyaret ettiğimiz her yerin tadını daha rahat çıkarabilirsiniz
Çok seyahat ederim. Her yıl zamanımın önemli kısımını dünyadanın farklı yerlerinde çalışarak geçiririm. Bu nedenle hayatımla ilgili olan bazı konularda bazı ince ayarlar yaptım, böylece kendimi uzak seyahatlerde bile evde olduğum gibi rahat hissediyorum. Ama işler önceden bu şekilde değildi. Çoğu insan gibi, ben de yılda bir kez tatile çıkıyordum; Büyük bir valiz ve zorlu ulaşım sorunlarıyla uğraşırken, otelden tren bağlantılarını ayarlarken ve tur rezervasyonları hakkında cebelleşip dururken birçok kez strese uğradım. Bu yaşadıklarım tamamen gereksiz bir stresdi ve sırf bu nedenle yılda en az iki hafta dinlenmem gerekiyordu. Yıllarca dijital bir göçebe olarak çalışırken, bu stresi azaltmak için birkaç yol buldum. İşte bunlardan birkaçını burada sizlerle yaplaşmak istiyorum.
Yemek yemeyi veya yapmayı tutku olarak görenlerin özellikle ilgilendiği dünya mutfakları ile ilgili içeriğimizde, bilinen dünya mutfaklarının en belirgin yönlerini bulacaksınız. Bir ülkenin mutfağı ancak orada güzeldir ve milli yemekleri ile bu yüzden anılır. Yiyeceğe özelliğini katan birçok unsur vardır. Mevsim, toprak, iklim, özel alışkanlıklar, kullanılan malzemeler gibi. Bilinen dünya mutfaklarının özelliklerini kaleme aldığımız bu içerik ile dünya mutfakları hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.Şimdi dünyanın dört bir yanından derlediğimiz farklı kültürlerin mutfaklarına şöyle bir göz atacağız. Bu sayede dünya mutfaklarına dair temel bilgiye sahip olmuş olacaksınız. İlerleyen zamanlarda ise daha detaylı anlattım ve örneklerle dünya yemeklerini tanıyor olacağız.
Dünya mutfaklarıyla ilgilenmek istiyor ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz, ya da diyelim ki gastronomik hobileri olan birinden hoşlanıyorsunuz ve flört etmek Allah'ın emri, veya en olmadı yemek ve yemek sanatlarına hiçbir ilginiz yok fakat öğrenmeye biraz zaman ayırabilirsiniz... Kısacası, doğru yerdesiniz! Şimdi dünyanın dört bir yanından derlediğimiz farklı kültürlerin mutfaklarına şöyle bir göz atacağız. Bu sayede dünya mutfaklarına dair temel bilgiye sahip olmuş olacaksınız. İlerleyen zamanlarda ise daha detaylı anlattım ve örneklerle dünya yemeklerini tanıyor olacağız. Unutmayın, bir tek yemeğin sınırları yoktur.Gastronomi ve mutfak kültürü alanları, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de giderek profesyonelleşmektedir. Gastronomi, artık salt bir meslekten öte bir “sanat dalı” olarak kabul edilmektedir. Yeme ve içme uzmanları, insanlara sadece güzel tatlar değil, aynı zamanda güzel zaman ve keyifli bir yemek deneyimi de sunmaktadır.
NeoTravel ve 21. Yüzyıla ait Orion'un ortak girişimi olan NeoTravel Partners, LLC, (“NeoTravel Partners” veya “biz” veya “biz”), işbu Şartlar Anlaşmasını (“Sözleşme”), şartları açıklamak için geliştirmiştir. Hizmetlere erişiminizi ve kullanımınızı yöneten (aşağıda tanımlanmıştır). Bu Anlaşma, NeoTravel l Partners web siteleri (“NG Sites”), mobil siteler, uygulamalar (“uygulamalar”), gereçler, NG Ürünleri (aşağıda tanımlandığı gibi) ve bu Anlaşmaya bağlı diğer içerik ve hizmetler için geçerlidir. "Hizmetler"). NeoTravel Partners, Türkiye ve Avrupa ülkeleri'nde yerleşiktir.Belirli Hizmetlere erişiminiz ve bu Hizmetlere erişiminiz, bu Anlaşmanın yanı sıra gelecekteki değişiklikler (topluca "Ek Koşullar") dahil olmak üzere söz konusu Hizmetler için geçerli ek şartlar ve koşulları kabul etmenizi gerektirebilir ve yazılım veya İçerik indirmenizi gerektirebilir. aşağıda açıklandığı gibi). Ek Koşullar bu referans ile bu Anlaşmanın bir parçası haline getirilmiştir. Bir ihtilaf durumunda, söz konusu Ek Şartlar ile bu
Lifelong Explorer programı, bizimle tekrar ilgilenmeye devam eden gezginlerimizi tanımak için tasarlanmıştır. Üç NeoTravel Expeditions ve / veya Journeys ile seyahat ettikten sonra, Lifeelong Explorer Programımıza kaydolmaya hak kazanacaksınız ve gelecekteki tüm seyahatlerde indirimler de dahil olmak üzere bir dizi avantaj elde edeceksiniz (aşağıda listelenmiştir).NeoTravel Expeditions ve / veya NeoTravel Journeys ile seyahat ettikten veya bir NeoTravel Private Jet seyahatinde seyahat ettikten sonra, otomatik olarak Lifelong Explorer programımıza kayıt için hak kazanacaksınız. Sizi Lifelong Explorer ailesine davet etmek için sabırsızlanıyoruz!
Bavulunu hazırla ve NeoTravel ile birlikte serüvenlerle dolu unutulmaz bir macera için yola çık! Aktif keşiflerimizde, NeoTravel'in kaşifleri ve maceracılarının izinden giden, dünyanın dört bir yanındaki muhteşem parkurlarda eğlenceli vakit geçirmeye hazır ol.. Dünyanın efsanevi buzdağları arasında kano yapmak; vahşi ve çarpıcı manzaraları yürüyerek, atlarla ve hatta köpeklerle bile keşif rotalarımızın zevkini iliklerinize kadar keşfet!. Uzaktaki şelalelere kar ayakkabısıyla yürüyüş yapmak ya da antik bir hac yolunda gezinmek olsun, kişisel bir arayışa ulaşmanın verdiği doyumsuz hazzı doya doya yaşayacaksınız. Yılbaşından itibaren NeoTravel Explorer turlarımızda yeni bir değişiklik yaptık ve grup sayılarımızı en fazla 16 kişiyle sınırladık, böylece gurup etkinliklerimizde daha özgürce hareket edebilir, yerel kültürlerle etkileşime girmek için daha bol zaman ayırabilirsiniz.Kısacası ziyaret ettiğimiz her parkurun tadını daha rahat çıkarmak için tek adresimiz tabiki Ultra Keşif Rotası!
. NeoTravel, gezegenimizin olağanüstü çeşitliliğini araştırmak ve sizlerle paylaşmak için dünyanın dört bir noktasına gezi uzmanlarını göndererek çeyrek yüzyıldan fazla zaman harcadı. Keşiflerimiz özgür bir ruh ile tasarlanmıştır -NeoTravel Kaşifleri Ultra Keşif Rotası deneyimi ile siz değerli seyahatperestleri inanılmaz güzeliklerle dolu muhteşem parkurlara götürecekler.Ultra Keşif Rotasısın benzersizliğini yeni yılda kutlamaya var mısınız?
Geçtiğimiz 25 yıl boyunca, gezegenimizi daha iyi anlayabilmek için kaşiflerimizi, öykü anlatıcılarımızı ve maceracılarımızı uzak kültürlere, okyanusların derinliklerine ve en yüksek dağlara gönderdik. NeoTravel, bu mirastan farklı coğrafyaları keşfetmeye, dünyanın harikalarını derinlemesine ve karşılaştığı deneyimlerle dönüştürmenin bir yolu olarak büyüdü. Bizimle seyahat ettiğinizde, insanları ve sıradışı kültürleri yakından keşfetme olanağı yakalarsınız. Uzmanlarımız ve rehberlerimizin bilgisi ve yol boyunca tanıştığımız yerel uzmanlar tarafından iç dünyanızın daha da zenginşeceği kuşkusuz bir gerçek. . Sadece NeoTravel, ile bir gezi yaparak, kaşiflerimizin ve araştırmacılarımızın çalışmalarını gönüllü olarak desteklemeniz bizim için yeterli olucaktır.İşte Bu NeoTravel Farkı budur..
Bir tur rehberi, şehir, müze veya başka bir turistik destinasyonda seyahat eden insan gruplarına refakat eder. Tur rehberi, turistik mekan özellikleri ve tarihi hakkında bilgilendirmeler yapar. Turlar, birkaç gün ,hafta yada aylık olabildiği gibi saatlik de olabilir.Profesyonel Turist Rehberinin turun lokasyonuna bağlı olarak gezinin anlam ve önemine uygun yerel öykü, tarih ve kültüre ilişkin bilgisine ayrı bir önem verilmektedir. Ancak yine de tüm bu bilgilendirmeler sizi gerçek bir rehber yapmaya yetmeyebilir.Bugünkü yazımızda sizlere rehberik mesleğine ilişkin önemli bilgiler vermek istiyoruz.
Tatil, elbette sadece deniz, kum ve güneşten ibaret bir olgu değil. Engebeli bir arazide yürümek ya da bir dağı tırmanmanın da insana katacağı çok şey var. Hele ki bir de yeni maceralara açık biriyseniz. İşte ölmeden önce yaşamanız gereken 16 yer üstelik ikisi Türkiye'de...
En iyi tur rehberleri tutkuları, hikâye anlatımları ve zekâlarıyla gezi tutkusuna hayat verir. Profesyonel Rehberlik yazarları, gezilerine çektikleri ziyaretçilere yeni bir ışık tutmak için katılımcılarını seven rehberleri seçiyorlar.Tur rehberi olmak dünyanın en değerli işlerinden biridir. Başkalarının sadece tatilde yapabildikleri bir yaşam için yapacaksınız, dünyanın her yerinden gelen harika insanlarla tanışacaksınız ve her gün hayranlık uyandıran sitelere hayran kalacaksınız . Ama bu kolay kolay anlamına gelmiyor…
Çok az yerde sanat ve hayat bu kadar çaba harcamadan birbirine zarifçe karışır. Bunun sebebi Dante, Titian ve Verdiyi yetiştiren ilham dolu topraklardan başka birşey değil.Roma İmparatorluğu'nun merkez üssü ve Rönesans'ın doğum yeri olan bu Avrupa virtüözü şüphesizki İtalyadan başka bir yer değildir.Buraya yolunuz düşerse Son Akşam Yemeği, Davut & Venüs'ün Doğumu ile Sistine Chapel freskleri eşliğinde büyülü bir dünyaya adım atmaya hazır olun. Aslında, İtalya, Dünya üzerindeki diğer herhangi bir ülkeden daha fazla UNESCO Dünya Mirası kültür alanına sahip. Mesela Pompeii'deki antik Romalıların ayak izlerini sürdüğünüzde, Ravenna'nın pırıltılı Bizans hazinelerinden mi yoksa Giotto'nun Padua'daki devrimci freskleri bu konuda abartı yapmadığımızı anlatmaya yetmez mi? İtalya sadece başdöndürücü değil aynı zamanda heyecan verici bir kültürel bilmece. Aslında, İtalya, Dünya üzerindeki diğer herhangi bir ülkeden daha fazla UNESCO Dünya Mirası kültür alanına sahiptir. Pompeii'deki antik Romalıların ayak izlerini
Barok sokakları ve imparatorluk saray kültürünün yanı sıra canlı epik ve tasarım Viyana'nın sanatsal ve müzikal başyapıtlarının sahnelerini oluşturuyor.Viyana'nın imparatorluk ihtişamı, güçlü Habsburg monarşisinin mirasıdır. Altı yüzyılı aşkın süredir, Hofburg saray kompleksi, Viyana Erkek Korosu'nun Pazar Günü'nü verdiği zarif sunum, Burgkapelle (İmparatorluk Şapeli) ve Lipizzaner zarif atları ile İspanyol Binicilik Okulunun gösterişli geçit töreniyle ziyaretçileri büyüler. avize Kaiserappartements (Imperial Apartments) ile diğer devasa saraylar arasında Barok Schloss Belvedere ve Habsburg'un 1441 odalı yazlık alanı Schloss Schönbrunn göz doldururken, Neo-Gotik Rathaus (Belediye Binası) gibi 19. yüzyılın ihtişamları, Innere Stadt (iç şehir) 'i çevreleyen muhteşem Ringstrasse ;Habsburg'un en göz kamaştırıcı Rinsgstrasse saraylarından biri olan Kunsthistorisches Museum Vienna, imparatorluk sanat koleksiyonuna gururla ev sahipliği yapar.
Prag'ın Arnavut kaldırımlı şeritli l ve gizli avluları, zevk sahibi bir gezgin için bir cennettir, Eski Şehir Meydanı'ndan sadece birkaç blok ötede, antik şapellere, sevimli butik bahçelere, sevecen ve renkli kafelere ve eski moda barlara rastlayabilirsiniz. Şehrin büyük sevinçlerinden biri de keşif potansiyeline sahip olmasıdır. Vinohrady ve Bubeneč gibi mahalleler, kentin maceraperestini sayısız unutulmaz süprizlerle ödüllendirebilir, güneşin kilise kubbelerinden sıyrılmasından, Dvořák'ın açık bir pencereden attığı suşlarına kadar burada geçirdiğiniz her an yaşamınızın en güzel anılarına dönüşeceğine dair sizi temin edebiliriz.
 4  ...

 

                                              
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam46
Toplam Ziyaret125573
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.68795.7107
Euro6.29356.3187
Hava Durumu
Saat
Takvim
Site Haritası
ZAMANI BOŞA HARCAMAYIN

GÖREVİNİZİ KÖTÜYE KULLANMAYIN

NATIONAL GUIDING SERVİCE

YENİ BİR ROTA ÇİZ KENDİNE