• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/Facebook
 • https://www.twitter.com/Twitter
  • SADECE EN İYİLER!
  • Nothing Only Hits! Since 2003
  • SADECE YOL GÖSTERMEZ...
  • "Önce Kendini Keşfetmelisin! "
  • REHBERİNİZ KARGA OLMASIN!
  • Her zaman En İyilerle Yola Çıkın, Yolda Kalmayın..
Dilimin Ucunda
Gastronomi ve Gurme Sanatının İnceliklerine Dair Aradığın Herşey burda!
Gezmek Gibisi Yok
Yeni Bir Rota Çiz Kendine; Bırak Değişsin Hayatın..
Dünya Niğmetleri
Yöresel Lezzetler,Sıradışı Tarifler, En İyi Mutfaklar ve Eşsiz Menüler!

ANASAYFA

Bavulunu hazırla ve NeoTravel ile birlikte serüvenlerle dolu unutulmaz bir macera için yola çık! Aktif keşiflerimizde, NeoTravel'in kaşifleri ve maceracılarının izinden giden, dünyanın dört bir yanındaki muhteşem parkurlarda eğlenceli vakit geçirmeye hazır ol.. Dünyanın efsanevi buzdağları arasında kano yapmak; vahşi ve çarpıcı manzaraları yürüyerek, atlarla ve hatta köpeklerle bile keşif rotalarımızın zevkini iliklerinize kadar keşfet!. Uzaktaki şelalelere kar ayakkabısıyla yürüyüş yapmak ya da antik bir hac yolunda gezinmek olsun, kişisel bir arayışa ulaşmanın verdiği doyumsuz hazzı doya doya yaşayacaksınız. Yılbaşından itibaren NeoTravel Explorer turlarımızda yeni bir değişiklik yaptık ve grup sayılarımızı en fazla 16 kişiyle sınırladık, böylece gurup etkinliklerimizde daha özgürce hareket edebilir, yerel kültürlerle etkileşime girmek için daha bol zaman ayırabilirsiniz.Kısacası ziyaret ettiğimiz her parkurun tadını daha rahat çıkarmak için tek adresimiz tabiki Ultra Keşif Rotası!
. NeoTravel, gezegenimizin olağanüstü çeşitliliğini araştırmak ve sizlerle paylaşmak için dünyanın dört bir noktasına gezi uzmanlarını göndererek çeyrek yüzyıldan fazla zaman harcadı. Keşiflerimiz özgür bir ruh ile tasarlanmıştır -NeoTravel Kaşifleri Ultra Keşif Rotası deneyimi ile siz değerli seyahatperestleri inanılmaz güzeliklerle dolu muhteşem parkurlara götürecekler.Ultra Keşif Rotasısın benzersizliğini yeni yılda kutlamaya var mısınız?
Geçtiğimiz 25 yıl boyunca, gezegenimizi daha iyi anlayabilmek için kaşiflerimizi, öykü anlatıcılarımızı ve maceracılarımızı uzak kültürlere, okyanusların derinliklerine ve en yüksek dağlara gönderdik. NeoTravel, bu mirastan farklı coğrafyaları keşfetmeye, dünyanın harikalarını derinlemesine ve karşılaştığı deneyimlerle dönüştürmenin bir yolu olarak büyüdü. Bizimle seyahat ettiğinizde, insanları ve sıradışı kültürleri yakından keşfetme olanağı yakalarsınız. Uzmanlarımız ve rehberlerimizin bilgisi ve yol boyunca tanıştığımız yerel uzmanlar tarafından iç dünyanızın daha da zenginşeceği kuşkusuz bir gerçek. . Sadece NeoTravel, ile bir gezi yaparak, kaşiflerimizin ve araştırmacılarımızın çalışmalarını gönüllü olarak desteklemeniz bizim için yeterli olucaktır.İşte Bu NeoTravel Farkı budur..
Bir tur rehberi, şehir, müze veya başka bir turistik destinasyonda seyahat eden insan gruplarına refakat eder. Tur rehberi, turistik mekan özellikleri ve tarihi hakkında bilgilendirmeler yapar. Turlar, birkaç gün ,hafta yada aylık olabildiği gibi saatlik de olabilir.Profesyonel Turist Rehberinin turun lokasyonuna bağlı olarak gezinin anlam ve önemine uygun yerel öykü, tarih ve kültüre ilişkin bilgisine ayrı bir önem verilmektedir. Ancak yine de tüm bu bilgilendirmeler sizi gerçek bir rehber yapmaya yetmeyebilir.Bugünkü yazımızda sizlere rehberik mesleğine ilişkin önemli bilgiler vermek istiyoruz.
Tatil, elbette sadece deniz, kum ve güneşten ibaret bir olgu değil. Engebeli bir arazide yürümek ya da bir dağı tırmanmanın da insana katacağı çok şey var. Hele ki bir de yeni maceralara açık biriyseniz. İşte ölmeden önce yaşamanız gereken 16 yer üstelik ikisi Türkiye'de...
En iyi tur rehberleri tutkuları, hikâye anlatımları ve zekâlarıyla gezi tutkusuna hayat verir. Profesyonel Rehberlik yazarları, gezilerine çektikleri ziyaretçilere yeni bir ışık tutmak için katılımcılarını seven rehberleri seçiyorlar.Tur rehberi olmak dünyanın en değerli işlerinden biridir. Başkalarının sadece tatilde yapabildikleri bir yaşam için yapacaksınız, dünyanın her yerinden gelen harika insanlarla tanışacaksınız ve her gün hayranlık uyandıran sitelere hayran kalacaksınız . Ama bu kolay kolay anlamına gelmiyor…
Çok az yerde sanat ve hayat bu kadar çaba harcamadan birbirine zarifçe karışır. Bunun sebebi Dante, Titian ve Verdiyi yetiştiren ilham dolu topraklardan başka birşey değil.Roma İmparatorluğu'nun merkez üssü ve Rönesans'ın doğum yeri olan bu Avrupa virtüözü şüphesizki İtalyadan başka bir yer değildir.Buraya yolunuz düşerse Son Akşam Yemeği, Davut & Venüs'ün Doğumu ile Sistine Chapel freskleri eşliğinde büyülü bir dünyaya adım atmaya hazır olun. Aslında, İtalya, Dünya üzerindeki diğer herhangi bir ülkeden daha fazla UNESCO Dünya Mirası kültür alanına sahip. Mesela Pompeii'deki antik Romalıların ayak izlerini sürdüğünüzde, Ravenna'nın pırıltılı Bizans hazinelerinden mi yoksa Giotto'nun Padua'daki devrimci freskleri bu konuda abartı yapmadığımızı anlatmaya yetmez mi? İtalya sadece başdöndürücü değil aynı zamanda heyecan verici bir kültürel bilmece. Aslında, İtalya, Dünya üzerindeki diğer herhangi bir ülkeden daha fazla UNESCO Dünya Mirası kültür alanına sahiptir. Pompeii'deki antik Romalıların ayak izlerini
Barok sokakları ve imparatorluk saray kültürünün yanı sıra canlı epik ve tasarım Viyana'nın sanatsal ve müzikal başyapıtlarının sahnelerini oluşturuyor.Viyana'nın imparatorluk ihtişamı, güçlü Habsburg monarşisinin mirasıdır. Altı yüzyılı aşkın süredir, Hofburg saray kompleksi, Viyana Erkek Korosu'nun Pazar Günü'nü verdiği zarif sunum, Burgkapelle (İmparatorluk Şapeli) ve Lipizzaner zarif atları ile İspanyol Binicilik Okulunun gösterişli geçit töreniyle ziyaretçileri büyüler. avize Kaiserappartements (Imperial Apartments) ile diğer devasa saraylar arasında Barok Schloss Belvedere ve Habsburg'un 1441 odalı yazlık alanı Schloss Schönbrunn göz doldururken, Neo-Gotik Rathaus (Belediye Binası) gibi 19. yüzyılın ihtişamları, Innere Stadt (iç şehir) 'i çevreleyen muhteşem Ringstrasse ;Habsburg'un en göz kamaştırıcı Rinsgstrasse saraylarından biri olan Kunsthistorisches Museum Vienna, imparatorluk sanat koleksiyonuna gururla ev sahipliği yapar.
Prag'ın Arnavut kaldırımlı şeritli l ve gizli avluları, zevk sahibi bir gezgin için bir cennettir, Eski Şehir Meydanı'ndan sadece birkaç blok ötede, antik şapellere, sevimli butik bahçelere, sevecen ve renkli kafelere ve eski moda barlara rastlayabilirsiniz. Şehrin büyük sevinçlerinden biri de keşif potansiyeline sahip olmasıdır. Vinohrady ve Bubeneč gibi mahalleler, kentin maceraperestini sayısız unutulmaz süprizlerle ödüllendirebilir, güneşin kilise kubbelerinden sıyrılmasından, Dvořák'ın açık bir pencereden attığı suşlarına kadar burada geçirdiğiniz her an yaşamınızın en güzel anılarına dönüşeceğine dair sizi temin edebiliriz.
Rus, Amerikan ve Aleut vahşi ve uzak adalarında içe Bering Denizi, eşsiz kültürel mirasını keşfetmek. Provideniya'ya giden yolda efsanevi Bering Boğazı'nı seyredin ve bu “Geçit Ağ Geçidi” nde yerli Yupik'in geleneklerini görün. Unalaska'daki bölgenin büyüleyici II. Dünya Savaşı tarihine çıkın, Alaska'nın Pribilof Adaları'ndaki inanılmaz vahşi yaşam tapınaklarını ziyaret edin ve casus Alaska Yarımadası'nda kahverengi ayılar.efsanevi Bering Denizi'ni seyredin ve küçük yerel toplulukları keşfetmek için uzak adalara inin. Özel izinle, Alaska'nın Pribilof Adaları'nda yaşayan ve bazen de Kuzey'in Galápagos'u olarak adlandırılan milyonlarca deniz kuşu ve kürk mühürüne yaklaşın. Rusya'nın nadir görülen Uzak Doğu'unda adım atar ve geleneksel Yupik dans performansı sırasında yerel yerli kültürü anlar. Kıyı Katmai Milli Parkı'nda bir Zodiac turuna çıkın ve sakin kahverengi ayılar balık avlama ve istiridye kazma görüntüleri yakalayın.
İspanya’nın yanı başında, küçük, kendi halinde, Avrupa kıtasının en ucunda ayağını sarkıtıp Atlas Okyanusu’nun rüzgarına karşı oturan, yalnız ve belki de biraz kırgın bir çocuk gibi duruyor Portekiz... Bir zamanların en güçlü sömürge imparatorluklarından biri olan ve deniz, hatta okyanus aşırı topraklara kadar uzanıp hükmetmiş Portekiz’in o eski parlak günlerinden pek eser yok şu an ama hala sıcakkanlı insanların, güzel şehirlerin ve sahillerin, dokunaklı melodilerin ülkesi Portekiz.Mimari mucizeler, mutfak gelenekleri ve kültürel mucizelerle zengin bir ülkenin tarihine zamanında geri dönün. Portekiz üzerinden gerçekleşen bu sekiz günlük tur, ülkenin en prestijli üniversitesinin arnavut kaldırımlı yolları boyunca renkli malikanelerle çevrili antik sokaklarda ve müstahkem şarap için nakliye yollarının üzerinden meraklı gezginleri çekiyor. Tarih meraklıları, gastronomi ve kültür arayanlar kendilerini her durakta kendilerini buluyor ve zorlanıyorlar. Bu gezi G Adventures ile ortak olarak sunulmaktadır .
Yeni NeoTravel Endurance ile seyahat ederek , Svalbard'ın en uç noktadaki takımadalarına yolculuk yapın, burada fantastik kar ve buz oluşumları olağanüstü bir maceraya sahne olacak. Her gün Arctic gökyüzünde bahar güneşi yükseldikçe, bu muhteşem mevsim boyunca doğaya rehberlik etmemize izin veriyoruz. Kutup ayılarını, morsayı, fokları ve diğer vahşi yaşamı araştırırken yüzdelerini araştırın. Donmuş bir denizde yürüyün, köpüklü buzdağlarının arasında dolaşın ve NeoTravel fotoğrafçılarının yanında göz kamaştıran ilkbahar ışığını yakalayın
İzlanda'nın uzak bölgelerinden Grönland'ın engebeli ve buzullu kıyılarına ve Norveç'in muhteşem fiyortlarına doğru epik bir yolculuk için yeni, son teknoloji NeoTravel Endurance ile gidin . Volkanik Westman Adaları'nda karaya çıkın, daha sonra dünyanın en büyük fiyort sistemine ev sahipliği yapan efsanevi Viking kaşif Erik the Red'in Grönland'ın buzlu doğu kıyısına kadar uzanan rotasını izleyin. Kuzeyde bir rota çizeceğiz, büyük buz ve büyüleyici Arctic vahşi yaşamı için Norveç'e gitmeden önce, büyülü Lofoten adalarını ve ülkenin vahşi iç mekanlarına derinlemesine bakan fiyortları keşfedeceğiz.
Frig Vadisi define avcılarının istilası nedeniyle ağır tahribata uğradı. Bölgedeki kaya mezarları, kilise ve kaleleri hedef alan vandallar MS 1000’li yıllarda kaya içine oyularak yapılan Ayazini Kilisesi’nin duvarlarını da dinamitle patlattı.Frig Vadisi’nin 2’nci Kapadokya olarak tanındığını vurgulayan İhsaniye Belediye Başkanı Şaban Çabuk, “Burada çok önemli kiliseler, kral mezarları var. Tabii bu özellikler definecilerin de dikkatini çekiyor. Biz her türlü önlemi alıyoruz. Yine de bazı noktalarda tahribat olduğu doğru” dedi. Akhisar'ın İhsaniye ilçesinde yer alan Frig Vadisi, define avcılarının istilasına uğradı. Bölgedeki kaya mezarları, kilise ve kaleleri acımasızca tahrip eden vandallar, MS 1000’li yıllarda kaya içine oyularak yapılan Ayazini Kilisesi’nin duvarlarını da dinamitle patlattı.
Hemen hemen her gün içtiğimiz kahvenin, yaklaşık 600 yıllık acı tatlı uzun bir geçmişi var. Kahvenin Habeşistan’da (Etiyopya) başlayan, Yemen, Mekke, Kahire, Şam’dan sonra İstanbul’a, İstanbul’dan da Avrupa ve dünyanın dört bir tarafına yayılmasının öyküsünü sizler için araştırdık. Bu “nefis öyküye” başlamadan önce, lütfen kendinize bol köpüklü orta bir Türk kahvesi yapın, bir taraftan ufak ufak kahvenizden yudumlarken artık bir taraftan da fincanınızdaki kahvenin 600 yıllık öyküsünü okumaya başlayabilirsiniHer gün milyonlarca insan içiyor ama bu gerçekleri çok az kişi biliyor Bugün Dünya Türk Kahvesi Günü... Peki bu meşhur lezzetimizi ve diğer ülkelerin ünlü kahvelerini ne kadar tanıyorsunuz?
Kaz eti, başta Kars olmak üzere birçok yöremizde özel günlerde sofraların baş köşesinde yer alan bir lezzet. Peki ihtişamıyla tabakları süsleyen, tadına bakan herkesi büyüleyen kaz eti nasıl pişirilir? Kaz nasıl tuzlanır, nasıl kurutulur? Kurutulmuş kaz hangi tekniklerle pişirilir? Özel günlerin vazgeçilmezi kaz etini pişirmenin püf noktaları nelerdir? İşte merak ettiğiniz her şey...Kars'ın benzersiz lezzeti kaz etinin kümesten sofraya yolculuğu Türkiye'de kaz yetiştiriciliğinde önemli yere sahip Kars'ta, kış öncesi besiye alınan kazlar, şu sıralar kesimi yapılıp kadınların hünerli ellerinden geçerek sofralara ulaşıyor.
 5  ...

 

                                              
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam69
Toplam Ziyaret130836
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.93305.9567
Euro6.54256.5687
Hava Durumu
Saat
Takvim
Site Haritası
ZAMANI BOŞA HARCAMAYIN

GÖREVİNİZİ KÖTÜYE KULLANMAYIN

NATIONAL GUIDING SERVİCE

YENİ BİR ROTA ÇİZ KENDİNE