• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/Facebook
 • https://www.twitter.com/Twitter
  • SADECE EN İYİLER!
  • Nothing Only Hits! Since 2003
  • SADECE YOL GÖSTERMEZ...
  • "Önce Kendini Keşfetmelisin! "
  • REHBERİNİZ KARGA OLMASIN!
  • Her zaman En İyilerle Yola Çıkın, Yolda Kalmayın..
Dilimin Ucunda
Gastronomi ve Gurme Sanatının İnceliklerine Dair Aradığın Herşey burda!
Gezmek Gibisi Yok
Yeni Bir Rota Çiz Kendine; Bırak Değişsin Hayatın..
Dünya Niğmetleri
Yöresel Lezzetler,Sıradışı Tarifler, En İyi Mutfaklar ve Eşsiz Menüler!

ANASAYFA

Rus, Amerikan ve Aleut vahşi ve uzak adalarında içe Bering Denizi, eşsiz kültürel mirasını keşfetmek. Provideniya'ya giden yolda efsanevi Bering Boğazı'nı seyredin ve bu “Geçit Ağ Geçidi” nde yerli Yupik'in geleneklerini görün. Unalaska'daki bölgenin büyüleyici II. Dünya Savaşı tarihine çıkın, Alaska'nın Pribilof Adaları'ndaki inanılmaz vahşi yaşam tapınaklarını ziyaret edin ve casus Alaska Yarımadası'nda kahverengi ayılar.efsanevi Bering Denizi'ni seyredin ve küçük yerel toplulukları keşfetmek için uzak adalara inin. Özel izinle, Alaska'nın Pribilof Adaları'nda yaşayan ve bazen de Kuzey'in Galápagos'u olarak adlandırılan milyonlarca deniz kuşu ve kürk mühürüne yaklaşın. Rusya'nın nadir görülen Uzak Doğu'unda adım atar ve geleneksel Yupik dans performansı sırasında yerel yerli kültürü anlar. Kıyı Katmai Milli Parkı'nda bir Zodiac turuna çıkın ve sakin kahverengi ayılar balık avlama ve istiridye kazma görüntüleri yakalayın.
İspanya’nın yanı başında, küçük, kendi halinde, Avrupa kıtasının en ucunda ayağını sarkıtıp Atlas Okyanusu’nun rüzgarına karşı oturan, yalnız ve belki de biraz kırgın bir çocuk gibi duruyor Portekiz... Bir zamanların en güçlü sömürge imparatorluklarından biri olan ve deniz, hatta okyanus aşırı topraklara kadar uzanıp hükmetmiş Portekiz’in o eski parlak günlerinden pek eser yok şu an ama hala sıcakkanlı insanların, güzel şehirlerin ve sahillerin, dokunaklı melodilerin ülkesi Portekiz.Mimari mucizeler, mutfak gelenekleri ve kültürel mucizelerle zengin bir ülkenin tarihine zamanında geri dönün. Portekiz üzerinden gerçekleşen bu sekiz günlük tur, ülkenin en prestijli üniversitesinin arnavut kaldırımlı yolları boyunca renkli malikanelerle çevrili antik sokaklarda ve müstahkem şarap için nakliye yollarının üzerinden meraklı gezginleri çekiyor. Tarih meraklıları, gastronomi ve kültür arayanlar kendilerini her durakta kendilerini buluyor ve zorlanıyorlar. Bu gezi G Adventures ile ortak olarak sunulmaktadır .
Yeni NeoTravel Endurance ile seyahat ederek , Svalbard'ın en uç noktadaki takımadalarına yolculuk yapın, burada fantastik kar ve buz oluşumları olağanüstü bir maceraya sahne olacak. Her gün Arctic gökyüzünde bahar güneşi yükseldikçe, bu muhteşem mevsim boyunca doğaya rehberlik etmemize izin veriyoruz. Kutup ayılarını, morsayı, fokları ve diğer vahşi yaşamı araştırırken yüzdelerini araştırın. Donmuş bir denizde yürüyün, köpüklü buzdağlarının arasında dolaşın ve NeoTravel fotoğrafçılarının yanında göz kamaştıran ilkbahar ışığını yakalayın
İzlanda'nın uzak bölgelerinden Grönland'ın engebeli ve buzullu kıyılarına ve Norveç'in muhteşem fiyortlarına doğru epik bir yolculuk için yeni, son teknoloji NeoTravel Endurance ile gidin . Volkanik Westman Adaları'nda karaya çıkın, daha sonra dünyanın en büyük fiyort sistemine ev sahipliği yapan efsanevi Viking kaşif Erik the Red'in Grönland'ın buzlu doğu kıyısına kadar uzanan rotasını izleyin. Kuzeyde bir rota çizeceğiz, büyük buz ve büyüleyici Arctic vahşi yaşamı için Norveç'e gitmeden önce, büyülü Lofoten adalarını ve ülkenin vahşi iç mekanlarına derinlemesine bakan fiyortları keşfedeceğiz.
Frig Vadisi define avcılarının istilası nedeniyle ağır tahribata uğradı. Bölgedeki kaya mezarları, kilise ve kaleleri hedef alan vandallar MS 1000’li yıllarda kaya içine oyularak yapılan Ayazini Kilisesi’nin duvarlarını da dinamitle patlattı.Frig Vadisi’nin 2’nci Kapadokya olarak tanındığını vurgulayan İhsaniye Belediye Başkanı Şaban Çabuk, “Burada çok önemli kiliseler, kral mezarları var. Tabii bu özellikler definecilerin de dikkatini çekiyor. Biz her türlü önlemi alıyoruz. Yine de bazı noktalarda tahribat olduğu doğru” dedi. Akhisar'ın İhsaniye ilçesinde yer alan Frig Vadisi, define avcılarının istilasına uğradı. Bölgedeki kaya mezarları, kilise ve kaleleri acımasızca tahrip eden vandallar, MS 1000’li yıllarda kaya içine oyularak yapılan Ayazini Kilisesi’nin duvarlarını da dinamitle patlattı.
Hemen hemen her gün içtiğimiz kahvenin, yaklaşık 600 yıllık acı tatlı uzun bir geçmişi var. Kahvenin Habeşistan’da (Etiyopya) başlayan, Yemen, Mekke, Kahire, Şam’dan sonra İstanbul’a, İstanbul’dan da Avrupa ve dünyanın dört bir tarafına yayılmasının öyküsünü sizler için araştırdık. Bu “nefis öyküye” başlamadan önce, lütfen kendinize bol köpüklü orta bir Türk kahvesi yapın, bir taraftan ufak ufak kahvenizden yudumlarken artık bir taraftan da fincanınızdaki kahvenin 600 yıllık öyküsünü okumaya başlayabilirsiniHer gün milyonlarca insan içiyor ama bu gerçekleri çok az kişi biliyor Bugün Dünya Türk Kahvesi Günü... Peki bu meşhur lezzetimizi ve diğer ülkelerin ünlü kahvelerini ne kadar tanıyorsunuz?
Kaz eti, başta Kars olmak üzere birçok yöremizde özel günlerde sofraların baş köşesinde yer alan bir lezzet. Peki ihtişamıyla tabakları süsleyen, tadına bakan herkesi büyüleyen kaz eti nasıl pişirilir? Kaz nasıl tuzlanır, nasıl kurutulur? Kurutulmuş kaz hangi tekniklerle pişirilir? Özel günlerin vazgeçilmezi kaz etini pişirmenin püf noktaları nelerdir? İşte merak ettiğiniz her şey...Kars'ın benzersiz lezzeti kaz etinin kümesten sofraya yolculuğu Türkiye'de kaz yetiştiriciliğinde önemli yere sahip Kars'ta, kış öncesi besiye alınan kazlar, şu sıralar kesimi yapılıp kadınların hünerli ellerinden geçerek sofralara ulaşıyor.
Mimarlık harikası Mardin Evleri geleneksel yaşayışın birer simgesi adeta. Teraslanmalar ile birbirinin manzarasını kesmeyen evler kullanıcıların sosyalleşebilmeleri açısından da oldukça işlevsel. Yarı açık ve açık avlular, teraslar, geniş balkonlar, ocaklık ve asma kat gibi mekanların bir arada buluştuğu Mardin Evleri turizm anlamında da büyük bir potansiyele sahip. Bölgenin kullanılabilir malzemesi olarak çıkarılan kolay şekil verilebilen sarı kalker taşı oyma ve desen yapmaya müsait olduğu için dantel misali süslemelerle kaplı bir mimari ile karşılaşırız burada.Yüksek tavanlı evler kışın soğuk, yazın sıcak ikliminden korunmak amaçlı içe dönük olarak inşa edilmiştir. Tarihsel geleneği sürdürerek çağdaş mimarlıkla bütünleşen evler kullanıcı profiline göre şekillenmiş olup tepeden altın saçılmış gibi bir izlenim uyandırmaktadır. Özgün mimarlığın ön plana çıktığı bu yerleşimin tarihi M.Ö 4500 lere dayanmaktadır. Güneye yönlenen yapılar en iyi cepheyi ve verimli saatlerde güneşi içeri almayı hedefler.
Sağlık ürünü zeytinyağında kusurlu ve güzel özelliklerin tespitini yapan tadım uzmanları, iyi zeytinyağının rengine değil kokusu ve boğazda bıraktığı yanmaya göre ayırt edilebileceğine dikkat çekiyorTüketimi son yıllarda hızla artan zeytinyağında piyasaya sürülecek ürünleri test ederek not veren tadım uzmanları, iyi bir üründe boğaz yakma ve acılığın bir kalite göstergesi olduğuna dikkat çekiyor. Sağlıklı yaşam bilincinin artmasıyla birlikte Türkiye’de zeytinyağına olan ilgi giderek artıyor. Sağlıklı ve lezzetli bir seçim için zeytinyağının üretim tekniği, kokusu, tadı, rengi, markası ve ambalajı en önemli kontrol noktalarını oluşturuyor. İşte yeni sezon ürünlerinin tüketiciyle buluşmaya başladığı şu günlerde, zeytinyağı seçiminize rehberlik edecek 5 püf nokta…
"Burası Aşıkların Kabesidir, Noksan Gelen Tam Çıkar.." Yalnızca dinlemeyi öğrenirsiniz burda özellikle de kendinizi; Çünkü yalnızca anlatmayı bilenlerin çok şey öğrenebileceği aşıklar diyarıdır. burası. Gözler kapalıyken yalnızca insan kafasından geçen görür gönül gözünde ; Çünkü aklından geçenleri dize getiren, gönlüne düşünmeyi öğretebilir; Çünkü yüreğiniz kafanızın için henüz dar sayılır. Bir değil onsekiz kapıdan geçseniz bile! Mevlana'nın Mesnevi'si on sekiz beyitle başlar. Mevlevi dervişi olmak için tekkede on sekiz gün hizmet edilirdi. Sonra on sekiz mumlu hücrede on sekiz gün daha çile çekilirdi. Mahabarata on sekiz kitaptır. Besmele on sekiz harf. Kuzey mitoslarının birinci Tanrısı Odin, on sekiz şey biliyordu. Ve Aşkın bedende filizlendiği en güzel yaş, onsekiz hümetine! İşte başlıyoruz! "Vakt-i şerif hayrola! Kulûb-ı âşıkân küşâd ola!!…
Martta barbunya, eylülde istavrit... Mevsime göre balıkların lezzeti de, boyutu da değişiyor. İşte ay ay taze balık yeme rehberi... Balık, mevsime ve iklim şartlarına göre tadı ve kalitesi değişen bir besin türüdür. Yılın her ayı farklı balık çeşitlerinin denizlerdeki miktarı, yağ oranı ve kalitesi değişiklik gösterir. Bu haber sayesinde siz de sevdiğiniz balık çeşitlerini en lezzetli ve bereketli halde bulacağınız zamanları öğrenebilirsiniz.Ocak ayında hamsi ve kefal tam kıvamını bulup yağlanır. Dolayısıyla bu ay tüketeceğiniz hamsi ve kefalin tadına doyum olmaz. Bu ay bol ve lezzetli olan diğer balıklar; palamut, uskumru, istavrit, çinekop, lüfer ve mezgittir.
Hep söylüyoruz, sağlıklı olmanın yollarının en başında doğru beslenmek geliyor. Bunun için de hangi gıdanın vücudunuzun hangi organı üzerinde etkileri olduğunu öğrenmeniz şart. Örneğin hayatın devamlılığı için vazgeçilmez organların başında gelen kalp sağlığı için neler yemeniz gerektiğini biliyor musunuz? İşte cevabı...Yaban mersini içeriğindeki antioksidan maddeler ve C vitaminleriyle hem stresle savaşır hem de kalbinizi hastalıklardan korur. Üstelik şeker ve kalori miktarı da düşük olduğundan suçluluk duymadan yiyebilirsiniz. İçeriğindeki bol miktarda lif de cabası.Brokoli B vitamini ve folik asit yüklü brokolinin stres, kaygı, panik ve hatta depresyona iyi geldiği keşfedilmiş. Birkaç dakika buharda pişirdiğiniz brokolilerinizi zeytinyağı, limon ve pul biberden oluşan sosunuzla lezzetlendirip muhteşem bir yemek hazırlayabilirsiniz.
Hani bazı lezzetler vardır, adını duyunca nereden olduğunu söyleyiverir, "En güzeli şurada yapılır." demekten kendinizi alamazsınız. Antep baklavası, Taşköprü sarımsağı, Aydın inciri gibi... İşte hemen hepimizin aklında belirli yerlerle özdeşleşen bu ürünlerin birçoğu artık tescilli bir şekilde coğrafi işaretli ürünler kategorisinde. "Coğrafi işaretli de ne demek?" diyenler için hemen açıklamış olalım; coğrafi işaretli ürünler, belirgin bir özelliği nedeniyle ait olduğu yörenin, bölgenin ya da ülkenin adıyla özdeşleşen ürünlerdir. Anlayacağınız bu ürünlerin içinde incir ve sarımsak gibi tarım ürünleri de yer alabilir, el sanatları, maden ya da sanayi ürünleri de. Peki, son yapılan açıklamalara göre coğrafi işaretli ürünlerin amblemlerine kavuşmasıyla birlikte bizi neler bekliyor, buyurunuz, birlikte öğreniyoruz.
Güzel Başkentimizi keşfetmek için şehri bir uzman eşliğinde gezmenizi tavsiye ediyoruz.Ankaranın tüm güzelliklerini görmek ve köklü tarihine tanık olmak için bizimle küçük bir gezintiye ne dersiniz? Tabiki bu gezintimizde usta rehberlerimiz sizinle olacak ve baştan başa Başkent serüvenimizde size eşlik edecekler.Bu keyif verici serüvene katılmak isterseniz size refakat etmekten büyük memmuniyet duyacağımızı belirtmek istiyoruz.Türkiye Cumhuriyet’inin başkenti olan Ankara kenti topraklarına ilk yerleşim binlerce yıl öncesine dayanır. Bu kentin köklü bir geçmişe sahip olmasında en büyük etken, bu topografya koşullarının ve Anadolu yolları üstündeki konumunun, merkez rolü oynayabilecek bir kentin kurulmasına elverişli olmasıdır. Orta Anadolu’da aşağı yukarı bütün kentler bir ova çevresinde, daha doğrusu, bu ovaları çevreleyen dağların yakınında kurulmuştur.
Profesyonel Rehberlik Türkiye’nin lezzet haritalarını çıkardı. 81 ili kapsayan haritaya göre, Türkiye, 2 bin 205 çeşit yöresel yiyecek ve içecekten oluşan zengin mutfağıyla lezzetli bir ülke. Türkiye’nin lezzet haritasında, pek çok ilin sahip çıktığı çok sayıda yiyecek de bulunuyor. Paylaşılamayan yiyeceklerin başında çiğ köfte ve künefe geliyor. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’ya özgü olup bütün Türkiye’nin tanıdığı bir yiyecek olan “çiğ köfte”ye; Urfa, Adıyaman, Batman, Mardin ve Osmaniye, “künefe”ye ise Hatay ve Elazığ sahip çıkıyor. “Mantı” da pek çok ilin mutfağında yer almakla birlikte en ünlüsü Kayseri mantısı olarak görülüyor. Kırklareli’nin “sulu kaçamak" ve “kuru kaçamak"ı, Isparta’nın “kuyruğu sulu"su ve “derdimi alan"ı, ilginç isimli yiyecekler arasında yer alıyor.Siirt'in büryan kebabından Çanakkale'nin Ezine peynirine tescilli lezzetlerimizi sizin için derledik...
Kilo vermek emek ve çaba ister. Akşamdan sabaha sihirli değnek değmişçesine kilo vermenizi sağlayan bir formül yoktur ancak doğru şeyleri yiyerek kilo verme sürecinizi hızlandırabilirsiniz.Kilo vermek için yemek yemeyi azaltmak ve egzersiz yapmak şart. Yediklerinizin içeriğini değiştirerek, iştahınızı azaltmak ve kilo vermek mümkün. Bunların başında da yağ yakan yiyecekler geliyor. Siyah fasulye, barbunya, mercimek ve nohut kilo vermek ve uzun süre tok kalmanın şifrelerindendir. Tok tutmalarının nedeni ise içeriğinde yüksek miktara bulunan protein ve lif içeriği sayesinde yavaş sindirilmesi. Listemizde yer alan yiyecekler yağ yakımını hızlandırıcı etkileriyle kilo vermenize yardımcı olacaklar.
 5  ...

 

                                              
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam46
Toplam Ziyaret125573
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.68795.7107
Euro6.29356.3187
Hava Durumu
Saat
Takvim
Site Haritası
ZAMANI BOŞA HARCAMAYIN

GÖREVİNİZİ KÖTÜYE KULLANMAYIN

NATIONAL GUIDING SERVİCE

YENİ BİR ROTA ÇİZ KENDİNE