• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/Facebook
 • https://plus.google.com/Google+/posts
 • https://www.twitter.com/Twitter
  • SADECE EN İYİLER!
  • Nothing Only Hits! Since 2003
  • SADECE YOL GÖSTERMEZ...
  • "Önce Kendini Keşfetmelisin! "
  • REHBERİNİZ KARGA OLMASIN!
  • Her zaman En İyilerle Yola Çıkın, Yolda Kalmayın..
Dilimin Ucunda
Gastronomi ve Gurme Sanatının İnceliklerine Dair Aradığın Herşey burda!
Gezmek Gibisi Yok
Yeni Bir Rota Çiz Kendine; Bırak Değişsin Hayatın..
Dünya Niğmetleri
Yöresel Lezzetler,Sıradışı Tarifler, En İyi Mutfaklar ve Eşsiz Menüler!

ANASAYFA

Profesyonel Rehberlik olarak şimdiye kadar kimseyi yolda brakmadık, zaten birisini tanımanın en iyi yolu onunla yola çıkmak değil midir? Bu yüzdendir ki bizler sadece kaybolanlara yol göstermeyiz; Aynı zamanda daha iyisini arayanlara da klavuzluk ederiz.Başarımızın ardında, yıllar boyunca seyahatlerimizden memmun kalan yolcu ve işletmelerin memmuniyeti gizlidir.Ama her mutluluğa ilham veren sihir tecrübeyle sağlamlaşır.Bu yüzdendir ki; Türkiye genelinde 500'e yakın seyahat işletmesine profesyonel hizmet sunan teşkilatımızda binlerce rehber, kültür elçisi olmanın verdiği onuru taşımanın memmuniyeti içindedir.Elbette bizler de bu ilginin farkında olarak daha kaliteli eserler verebilmenin kaygısı içinde, yeni pek çok projelere imza atıyoruz.Konseptimizi çeşitleyerek bir çok farklı seyahat dalında nitelikli rehberler yetiştiriyoruz.
Ayakkabı, tarak, kurutma makinesi gibi ağır ve sert cisimleri valizin en altına, tekerleklerin yan kısımlarına yerleştirin. Pijam , tişört, iç çamaşırı ,kazak gibi az kırışacağını düşündüğünüz kıyafetleri rulo haline getirerek sert eşyaların arasına güzelce yerleştirin ve düz bir zemin elde edin. Arada kalan boşluklara küçük eşyaları yerleştirebilirsiniz Çoraplarınızı daha az yer kaplaması için , iç içe geçmiş bir şekilde değil ;açıp düz bir şekilde bavula yerleştirin.Kozmetik eşyalarınızı, diş fırçanızı, makyaj çantanızın içine yerleştirin.Bu çantayı valizin bir başka gözüne de koyabilirsiniz.Valize koymanız gereken eşyaları önceden hesaplamanız size vakit kazandıracaktır
Seyahat sadece bir zevk meselesi değil aynı zamanda kalite ve standart gerektiren niteliklibir faliyet alanıdır.Bu yüzden sadece gezinizi oluşturan araç ve gereçlerin bir arada olması bu etkinliği meşru yapmaya yetmeyecektir.Aynı zamanda Lisans haklarının kullanımında da bazı hak ve yetki unsurlarıyla karşılaşmanız kaçınılmazdır.
Türkiye Cumhuriyet’inin başkenti olan Ankara kenti topraklarına, çok eski tarihlerde yerleşilmiştir. Bunda en büyük etken, bu topografya koşullarının ve Anadolu yolları üstündeki konumunun, merkez rolü oynayabilecek bir kentin kurulmasına elverişli olmasıdır. Orta Anadolu’da aşağı yukarı bütün kentler bir ova çevresinde, daha doğrusu, bu ovaları çevreleyen dağların yakınında kurulmuştur. Ankara da, ortasından Ankara çayının geçtiği bir ova kenarında yer alır. Bent deresi, İncesu ve Çubuk suyu bu ovada, kente yakın bir noktada birleşirler. Söz konusu ova, öbür Anadolu kentlerinin kurulduğu ovalardan küçük olmakla birlikte, korunmaya elverişli bir yerde olduğu için, çok erken tarihlerde yerleşmeye açılmıştır. Ankara’nın yüzey şekillerinde, yükseltileri 1000 m-1200 m arasında değişen ve vadilerle derin bir biçimde yarılmış yaylalar ile üstlerindeki birkaç yüz metre yükseklikte sırtlar ve tepeler ağır basar.
Gökçeada’nın dibek kahvesi meşhur. Sabah kahvesi seviyorsanız Madam’ın Yeri’nde –şimdi oğlu Kosta işletiyor- mutlaka uğrayın. Dövülerek öğütülen bu kahveyi adada sadece Zeytinli köyünde içebilirsiniz. Madam’ın Yeri dışında Nefise Karatay’ın babası Orhan Bey’in işlettiği kahvede ve Panayot Usta’nın kahvesinde de dibek kahvesini tadabilirsiniz. Çamurunun deri hastalıklarına ve romatizmaya iyi geldiği söylenen Tuz Gölü’nü, Kokina ve Kapıkaya Plajları’nı geçip Karadenizli bir gemicinin ev yapmasından sonra Lazkoyu olarak anılan sahile gidiyoruz.Cumartesi olduğu için biraz kalabalık. Geçen sene sadece minik bir kafesi olan Lazkoyu’nda bu sene hasır şemsiyelerden kiralanabiliyor. Adanın hemen hemen hiçbir koyunda tesis yok. Mavi, turkuaz ve sonra laciverte dönen suya kendimi bırakınca sanki yeniden doğuyorum
Ankara'da yaşıyorsanız ve tatil için kısıtlı zamanınız varsa o zamanı nasıl değerlendireceğiniz konusunda oldukça kafa yorarsınız. Zaman dardır, tatil bölgelerine uzaktır ve zaten denizi(!)de yoktur. Bu durumda size yapacak tek şey kalır; en kısa sürede, az maliyetle gezip görülecek neresi vardır acaba diye. Siz bunları düşünüp dururken komşunuz Eskişehir size göz kırpar. Ve işte... O dur sizin aradığınız.Yapılacak şey de çok basittir aslında. Gidip hızlı tren biletinizi almak. Her ne kadar hızlı trene gidiş, Eskişehir'e varmaktan daha uzun sürse de göz açıp kapayana kadar 240 km hızla Eskişehir merkezde bulursunuz kendinizi.Genelde tüm Eskişehir gezileri Doktorlar caddesinden başlar. Bu yoldan Porsuk çayına ulaşmanız fazla zamanınızı almaz. Ve masal da burda başlar. Yolu ikiye bölen ve pek nadir karşılaşılabilecek bir görüntü karşılar sizi... Venedik havasını, oraya gitmeden de almış olursunuz.
Çanakkale 1915 de, acı başlayan, ölmeden mezara konulan kahramanlarla dolu topraklarda inanılmaz derecede fazla, akıl almaz olayların yaşandığı bir gerçektir. Ne yazıktır ki yazmak isteyenler savaş sırasında yazamamış, yazanların çoğu şehit olduğundan anıları ile birlikte gömülmüştür. Aile ocağına gönderilen mektupların çoğu geçim derdindeki aile fertlerince değerlendirilememiş, gazilerimizin yazılı anılarına o günlerde sahip çıkan olmamış, o değerli kahramanlarla birlikte anıları da yazılı notları da karanlıklarda kalmış, daha fazla bilgilenmemiz ve ders almamız mümkün olmamıştır.
Uçsuz bucaksız pirinç tarlaları, Kunduz Ormanları’nın göz kamaştıran güzelliği ve Kızılırmak’ın ufka doğru kaybolup giden büyülü kıvrımları… Yörenin gözde lezzetlerini barındıran Osmancık’a muhteşem doğa manzaraları eşliğinde ulaşılıyor. Tarihi Kandiber Kalesi ve Koyunbaba Köprüsü’yle bizi karşılayan ilçe, nehir kıyısında kahvaltı keyfi için ideal. Baklalı börülce dolması, ıspanaklı tepsi böreği, köy peynirleri ve pirinç helvasıyla şenlenen sofradan enerji dolu kalkmamak zor. Kahvaltıdan sonra muhteşem bir doğa yürüyüşüne ne dersiniz?
Herkese merhabaaaa. Nihayet Bahar geldi, he doğa uyanmaya başladı hem de seyahatseverlerin gezme zamanı başladı!O yüzden inanılmaz bir iş yoğunluğum var ve de neyi nasıl yetiştirsem bilemiyorum şeklindeyim. İş olsun da yapalım derken sizleri de ihmal etmek istemiyorum. Biraz geç oldu ama birkaç yolcumuzun da özellikle istediği bu tarifi sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu börek beni çocukluğuma götürür kulakları çınlasın komşumuz Mebrure Teyze yapardı bize. Nasıl bir lezzet anlatamam! Hala da bulamam o lezzetli hiçbir çiğ börekte. Sanırım içinde biraz da çocukluk anıları ve o yıllar vardı. Lafı çok uzatmak istemiyorum. Halk arasında adına Çiğ Börek denir ama asıl adı Tatarca’da “Çok Lezzetli Börek” anlamına gelen Çi Börek’tir. Tarifim Gülhan Hoca’mdan… Şimdiden deneyecek herkese afiyet olsun… Bundan sonra her yeni yayınımdan haberdar olmak için soldaki kutucuğa mail adresinizi yazıp kayıt olun. Her yayınımdan haberiniz olsun.
ÜÇAĞIZ-TEİMİOUSSA-SİMENA-KEKOVA- ARSUZ-IŞIKLI-SAMANDAĞ-TİTUS TÜNELİ-KILINÇLI-APOLLONİA-APERLAİ-SIÇAK YARI-LAMOS (LİMONLU) VADİSİ-SAĞLIKLI KÖYÜ-ANTİK YOL-KAYADİBİ-KADI-ADRASAN KOYU-KIZKALESİ-SAZAK KOYU-NAMRUN-PAPAZIN BAHÇESİ-ANIT ARDIÇ-ÇÖMELEK-SASON KANYONU-NAMRUN-BOLKAR GEÇİŞİ-GÖLLER BÖLGESİ-GELİDONYA FENERİ-ADRASAN-KAPAKLI-YEŞİL LİMAN-ÇAYAĞZI-ANDRİAKE-ADRASAN KOYU-KIZKALESİ-SAZAK KOYU
İlkbahar ekinoksu nedir? İlkbahar ekinoksunun özellikleri, ilk bahar ekinoksu ne zamana denk gelir? İlkbahar ekinoksunun özellikleri! İlkbahar ekinoksu neden doodle oldu? Ekinoks , güneş ışınlarının ekvatora dik vurması sonucunda aydınlanma çemberinin kutuplardan geçtiği andır. Ekinoks'ta gündüz ile gecenin eşit olması durumudur. Ekinoks yılda iki kez tekrarlanır. Biri 23 Eylül Ekinoksu diğeri de 21 Mart Ekinoksu'dur. Google, 21 Mart İlkbahar Ekinoksu'na özel hareketli bir doodle yayınladı. Doodle'da "Google" giriş sayfasındaki ikinci "G" harfi tüm harfleri sulayarak yeşermelerini sağlıyor. En son da kendi başından aşağı su dökerek kendisi de çiçek açıyor.
Ayaklarıyla ezip fıçıya mı bastılar seni Nefti kasnaklı bir fıçıya, Aldırma, kara üzüm ! Sen, o Kırmızı Şarabına doğru İçten içe Harıl harıl Çalışmana bak, iki gözüm ! C.YÜCEL "Akdeniz havzasında bağbozumu özel eğlencelerle, neşeyle ve Yüce Tanrıya şükür ederek, davul, zurna, gitarlar, trompetler eşliğinde kutlanır. "
Naznara ve Amanesget mahalleleri arasındaki rota günübirlik yürüyüşler için oldukça ideal. Gidiş dönüş, ekibin durumuna göre 6 ile 10 saat arasında bir zaman diliminde bitebilir. Amanesget Mahallesi'nden sonraki etapta eğim az da olsa dikleşiyor. Özellikle yüksek dağ yürüyüşlerine alışkın olmayanlar bu etapta zorlanacaktır. Bu dağlarda geleneksel kimliğini her alanda korumuş birçok bölge hâlâ var. Bunlardan biri de Barhal köyünün, Altıparmak Dağları eteklerinde bulunan Naznara ve Amanesget mahalleleri. Bu rota günübirlik bir yürüyüş için oldukça ideal. Gidiş dönüş, ekibin durumuna göre 6 ile 10 saat arasında bir zaman diliminde yürünebilir.
Ayandon fırtınasından kocakarı soğuklarına, kestane karasından pastırma yazına kadar iklim ve coğrafyanın el ele yaşandığı harika bir liman kentidir Amasra. Denize doğru bir kulaç gibi atılmış yarımada ve adaları ile hep doğadan gelecek olan ve ona verilecek olan nimetlerin kalesidir. İki adalı, iki koylu beş tepeli Amasra yarımadası, Karadeniz’in sanki ‘seni ben yetiştirdim’ diyerek ana karadan koparıp almak istediği üzüm salkımı gibidir. O yarımada ve adalar mı denize doğru uzanır, yoksa o ismi kara deniz mi karaya sığınmak ister ve girer toprağın bağrına anlayamazsınız. İşte bu tutkulu sarmaş dolaş oluşun, deniz ile karanın çocuğudur Amasra.
Taşucu'nda Amfora müzesinin yakınında bir çay molası verdim... Müzeyi sonra gezdim. Müzeden çıkınca insanın canı, plastik şişeden, diğer kaplardan su bile içmek istemiyor. Taşucu, İçel sahillerinin doğal plajlarından biri. Tıpkı, Susanoğlu, Kunçutoğlu, Boğsak, Kurçay, Liman Kalesi gibi. Silifke'ye doğru döndükçe denizden ayrıldı yol. Hagia Thekla Manastırı'nda, bir inanca sahip olmanın çetinliğini, özverisini bir kez daha düşündüm. Hagia Thekla, Aziz Paulos'un Hıristiyanlığa ikna ettiği biri. Konya'dan sürüldükten sonra, inancını yaymak için buralarda çalışmış.
İstanbul Türkiye'nin kuzeybatısında, Marmara kıyısı ve Boğaziçi boyunca, Haliç'i de çevreleyecek şekilde kurulmuştur. İstanbul kıtalararası bir şehir olup, Avrupa'daki bölümüne Avrupa Yakası veya Rumeli Yakası, Asya'daki bölümüne ise Anadolu Yakası veya Asya Yakası denir. Tarihte ilk olarak üç tarafı Marmara Denizi, Boğaziçi ve Haliç'in sardığı bir yarım ada üzerinde kurulan İstanbul'un batıdaki sınırını İstanbul Surları oluşturmaktaydı. Gelişme ve büyüme sürecinde surların her seferinde daha batıya ilerletilerek inşa edilmesiyle 4 defa genişletilen şehrin 39 ilçesi vardır. Sınırları içerisinde ise büyükşehir belediyesi ile birlikte toplam 40 belediye bulunmaktadır.
 9  ...

 

                                              
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam105
Toplam Ziyaret101625
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.45875.4806
Euro6.15796.1826
Hava Durumu
Anlık
Yarın
8° -1°
Saat
Takvim
Site Haritası
ZAMANI BOŞA HARCAMAYIN

GÖREVİNİZİ KÖTÜYE KULLANMAYIN

NATIONAL GUIDING SERVİCE

YENİ BİR ROTA ÇİZ KENDİNE