• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/Facebook
 • https://plus.google.com/Google+/posts
 • https://www.twitter.com/Twitter
  • SADECE EN İYİLER!
  • Nothing Only Hits! Since 2003
  • SADECE YOL GÖSTERMEZ...
  • "Önce Kendini Keşfetmelisin! "
  • REHBERİNİZ KARGA OLMASIN!
  • Her zaman En İyilerle Yola Çıkın, Yolda Kalmayın..
Dilimin Ucunda
Gastronomi ve Gurme Sanatının İnceliklerine Dair Aradığın Herşey burda!
Gezmek Gibisi Yok
Yeni Bir Rota Çiz Kendine; Bırak Değişsin Hayatın..
Dünya Niğmetleri
Yöresel Lezzetler,Sıradışı Tarifler, En İyi Mutfaklar ve Eşsiz Menüler!

ANASAYFA

Kuzey Avrupa’da Baltık (Hollanda, Danimarka, İsveç, Norveç) stilinde uygulanan yapı tipleri, Rus mimari anlayışıyla yeni bir biçimsellik kazandırarak Kars ilinde Baltık Mimarisi adı verilen yeni bir mimari sentezin oluşmasına zemin hazırlamıştır.. Geleneksel Osmanlı yapı sisteminden çok farklı şekildeki bu uygulamalar, taş binalarda; paye, korniş, konsol, silme, kapı ve pencere çevrelerinde, alınlıklarda, saçak ve saçak altlarında, subasman, baca, çatı şekillerinde tamamen yepyeni bir anlayışın temsilcileri olarak kendini göstermiştir. Geç Avrupa stili dediğimiz Neoklasik üslup ile yerli Kafkas üsluplarının kaynaşımı olan ve ağırlıkla Baltık yöresinde uygulama alanı bulan bu üslubun Anadolu’daki ilk imar gören bir şehirde uygulanmış olması bu bildirinin konusunu teşkil etmektedir.
Gül, simyanın ana sembolüdür. bu gül mükemmelliği, yaşamın sırlarını, yaşamdaki birliğin anlamını ve evreni simgeler ve tam anlamıyla karmaşıktır. gülün aslında beş taç yapraklı yapıda olması yüzünden pentagram yani beş kenarla ilgili olduğu düşünülmektedir. pentagram da insan mikrokozmonun ve içindeki quinta essentia (temel beşli) nin simgesidir. kırmızı ve beyaz simyada zıt iki ucu yani erkek ve dişiyi belirtir. simyadaki birleştirilmiş gül pembedir. Bugün Umerto Echo'nun öyküsünde bahsettiği bir başlıktan ilham ile "Gülün Adı"na ve öyküsüne doğru uzun gizemli yolculuğa çıkıcaz.Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz bir programı sizlere aktarmaya çalışacağız.
Geleneksel Kültürümüzde Doğumun ve Çocuğun En Önemli Sembollerinden; “Tahta Beşik” Hayatın temel geçiş dönemlerinden ilki olan doğum, dünyanın her yerinde olduğu gibi Anadolu’da da mutlu bir olay olarak kabul edilmiştir. Dünyaya gelen her çocuk sadece anne babayı değil, aynı zamanda akrabaları, komşuları ve tüm topluluğu sevindirmektedir.
1979 yılında Kars Arpaçay İlçesinde doğan Cengiz ÖZTÜRK..1996 Ted Koleji mezunudur. 2000-yılında Gazi Ünv. Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği ve yatay geçiş ile Ankara Üniversitesi Turizim ve Rehberlik Bölümünü kazandı.Öğrencilik yıllarına İktisat ve işletme dersleri alarak devam etti.2003 yılında Antroposopy ve Eurythmy alanında inceleme yapmak üzere Büyük Biritanya'da Rudolf Steiner Okullarında asistanlık yaparak birçok eyalette görev yapmıştır. İngiltere, Kuzey İrlanda, Gallerdir. Büyük Biritanya (U.K)'da birçok eyalette görev yaptıktan sonra Anadolunun kültürel değerlerini tanıtmak için 2005 yılında Türkiye dönmüştür.
Profesyonel Rehberlik en çok beğenilen kültür gezilerini sizler için derledi.Profesyonel bir teknik ile kendine özgü bir tasarım kullanılarak hazırlanan programlar 2018 yılında en çok gezilecek yerler listesinde ilk sırada yer alıyor.
... 10 ...

 

                                              
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam9
Toplam Ziyaret81559
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.81163.8269
Euro4.65914.6778
Hava Durumu
Anlık
Yarın
5° 4°
Saat
Takvim
Site Haritası
ZAMANI BOŞA HARCAMAYIN

GÖREVİNİZİ KÖTÜYE KULLANMAYIN

NATIONAL GUIDING SERVİCE

YENİ BİR ROTA ÇİZ KENDİNE