• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Facebook
  • https://plus.google.com/Google+/posts
  • https://www.twitter.com/Twitter

KURUMSAL

 


                                                             ... ÖNCE KENDİNDEN BAŞLA!

                                                    NOTHİNG ONLY HITS! SINCE 2003...


  

   
Değerli Seyahatseverler;

   Tam 12 yıldır sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.Güzel duyguları birlikte paylaşmanın verdiği memmuniyet tarif edilemez.Sizden aldığımız güç ve yeni ilhamlarla yeni yolculuklara çıkıyor bambaşka dünyalara, yepyeni ufuklara yelken açıyoruz
İlk başladığımızda "Doğayı Daha İyi Tanımak İçin Önce Kendinden Başla" demiştik, bu sloganı uzun bulanlar için cümlemizde küçük bir kısaltma yaparak sonunda  iki kelimeye indirdik ve sloganımızın son hali şöyle oldu:
                                                     "Kendinden Başla!"

    Bu yıl yeni bir yaklaşım ve bambaşka bir tarz ile karşınıza çıkmak istiyoruz. Aklımızda seyahat kavramına birçok yenilikler katmak var.Eko Turlardan, Kent Gezilerine kadar bir çok alanda eskiyen ve klişeleşmiş bir çok kavramı gözden geçirerek önce farklı bir bakış açısından seyahat kavramına yaklaşmayı denedik ve sizleri daha iyi anlamak için  kendi önce kendimizden başladık.Ama Serüven ve Keşif aslında   insanlığa mal olmuş ortak bir mirastır.Ama yine de bu mirasa ulaşmanın en doğru yolu önce hayel kurmaktan başlar Ve kurulan her hayel aslında yeni bir başlangıç demektir. Bambaşka bir tadı vardır her yeni  başlangıcın,  keşfin ve  serüvenin, 

…Hele birde o lezzet Anadolu’nun mor nakışlı dağlarında, kızıl kınalı  tepelerinde harmanlanırsa, bir de  asırların  deli delişmen türküleriyle söylenirse tadına doyum olmaz o zaman. İşte öyle güzel bir  hikayeye övgüdür bu yolculuk !Bazen tansökümünde kulağınıza sessizce fısıldar:

   "Hadi Gitmiyor muyuz diye.." Aslında bildiğiniz bir şeyi hiç  bilmediğiniz yönleriyle tanımanın zevkini çıkarabilirsek biraz daha benzersizleşebiliriz diye düşünüyorum.Çünkü  sizler yeni yerler tanımanın tatlı tatlı hayalini  kurarken, o sessizce yanınıza gelir ve:

   "Var mısın Gerçeğini Yaşamaya?.." diye parıltılı gözlerle sizi çağırır.
Meraklanmayın bir gün Keşif sizi de başında defne dallarından örülü güzel tacıyla her  karşılayacaktır!

   Seyahat etmenin insan ruhuna armağan ettiği niğmetler  saymaklabitmez! Nasıl mı ? Dinleyin öyleyse kendinizi; Çünkü hepsinden önemlisi size kendinizi tanıma fırsatı verir, şöyle anlatayım:

   Seyahatın bize öğrettiği en önemli şeylerden birisi farkındalık duyusunugeliştirmektir. Doğaya yapılan gezilerle daha önce hiç farkına bile varmadığınız içsezgilerinizi kavramaya başlayacaksınız.Kendinizi zamanla daha iyi hissederek iç derinliğinizi kavramaya başlayacaksınız.İç dünyanızdaki kımıltıları kastediyorum tabiî ki! Hani o donan ve bir türlü çözülemeyen  mat duygularımız.Hani içimizde kasılıp kalan ve bir türlü gelişemeyen iç sezgileri kastediyorum.Seyahat etmek fikri; bu iç farkındalığın oluşmasında yolculuğunuz boyunca kuşkusuz yanınızda iyi bir arkadaş olacaktır.Bir de hazır farkındalık konusu açılmışken yenisezgilerinizle tanışmanızda hep olası! Mesela oksijenin bol olduğu ortamlardaki davranışlarınızla , kapalı mekan algısı tabiî ki son derece farklı olacaktır.

   Bilinçaltını en çabuk uyandıran  üç uyarıcıdan birisidir gezmek! Bu yüzden daha önce duymsanmamış duyusal ve fikirsel tümcelere genel olarak yeni algı ismini veriyoruz.Yeni algı ise,  yeni algı boyutlarıyla tanışmanızı sağlayacaktır her gördüğünüz yeni bir algı zihninizde bir kapı açacaktır.Yeniliğin insan ruhunda böylesi bir devinimi başlattığı kuşkusuz gözardı edilemez.Seyahat etmeğe ,kısaca kendimize armağan ettiğimiz birtür gönülhoşluğu desek yanlış mı olur acaba?

   Ama bu öyle bildiğiniz lezzetler gibi tadına hemen varılmıyor ki , biraz daha zaman istiyor biraz daha sabır ve emek.. Mesela Bir Piskodrama gibi bakarsanız Anadoluya önce hikayesini dinmeniz gerekiyor;Taa en başından başlıyacaksınız ki dinletiniz geçekten birşeye benzesin ; başlangıcı mitosların ağdalı figürlendinde doğaçlanmış tansık bir sanrıdır anlatılarınız, evet eğlendirici fakat henüz tam bir gerçek değil.Çünkü gerçeği inandırıcı yapan hep gözyaşı ve travmalar olmuştur.Bu yüzden derin acılar toplumsal değelerle tanışarak onaylanırken aynı zamanda yücelerek zamanla trajediye dönüşür.Bu yüzden  trajedilerin olmadığı hiçbir tiyatroyu antik kentlerde tapınaklar olmadan göremezsiniz.

   Yas tutan çileli ruhların gönülleri kutsanarak azat olsun diye.Bu acılar yaşlı gözlerin mahzenidir, yıllandıkca başyapıtlaşan benzersiz fikirler üretmenizi sağlayan bir doğumhanedir, ve buraya kısır bir rahimle yaklaşan sonunda kendini insan hurdalığında bulabilir. Bu yüzden hafızamız sıradanları çabuk unuturken aşık olduklarımıza sıkı sıkıya sarılır.Ama bu kadar karamsar olmayalım lütfen; her düşünce ve duygu yumağı eninde sonunda kah yediverenolur boynunuza sarılır, kah mor salkımlı karayemişlere çalar göğermiş renkleri,burada attığınız her küçük tohum eninde sonunda kocaman meyveli bir ağaca dönüşür.Ağaca çıkan meyvasından tadarken balkondan seyredenler sadece resmini çizmekle yetinirler.İşte buna kızarım gezmek yazılmaz, dahası anlatılamazdır da! Onu sadece gezmek zorundasınızdır başka türlü kırıştırmaz.

Güneşte pişen her meyvenin  nahoş  aromalarında kendi  rotasını çizer patak paytak.Bazen bir çınar altında bazen de bir dere yatağında! Yalınayakla yürümektir keşfetmek! toprağın anaç ruhuyla  tanışır ve  arınırsınız kentin puslu kirinden.Ve arındıkca  saflaşır,  özünüze yaklaşırsınız işte o anlarda yeniden doğuşunuz gerçekleşecektir. Aslında yaptığımız şey bir çağrıdır.

   İşte o zaman bir gezgin olduğunuzu  unutur ,  Usulca doğanın gizil çağrısına kulak vererek  kendinizi bu sevince brakıverirsiniz.Gelin bu bilinmedik  güzelikleri hep beraber keşfedelim. Ve okumayı  bitirdikten sonra  ilk işiniz güzel yurdumuzu adım adım tanımak olsun! Unutmayın Dünyayı güzellik kurtaracaktır ve güzelikler kıymeti bilindikçe anlam kazanacaktır. Yeni  keşiflerde  buluşmak dileğiyle!
                                             Sağlıcakla Kalın!..

                               "Sadece Yol Göstermez! Since 2003.."