• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Facebook
  • https://plus.google.com/Google+/posts
  • https://www.twitter.com/Twitter

KARADENİZ TURLARI

KARADENİZ KÜLTÜR YAYLA ve BATUM

KARADENİZ KÜLTÜR – YAYLA ve BATUM GEZİSİ
5 GECE 6 GÜN ( TAM PANSİYON )
GEZİ TARİHLERİ   
24–30 Haziran 2012
01-07 Temmuz 2013
08-14 Temmuz 2012
15-21 Temmuz 2013
22-28 Temmuz 2012
05-11 Ağustos 2013
BU GEZİMİZDE NERELERİ GÖRECEĞİZ
Ordu - Boztepe - Giresun - Akçaabat –Botanik Bahçesi – Çayeli –Ardeşen- Sarp Sınır Kapısı – Batum – Çamlıhemşin – Ayder Yaylası – Kalegon – Zilkale – Gelin Teli Şelalesi – Kiremitli Köprü – Uzungöl – Maçka – Sümela Manastırı – Atatürk Köşkü – Ayasofya Kilisesi – Trabzon – Zigana Geçidi – Hamsiköy – Torul – Karaca Mağarası – Gümüşhane – Harşit Vadisi – Yason Burnu – Samsun – Bandırma Vapuru – İlk Adım Anıtı – Gazi Müzesi – Tütüncüler İskelesi - Çorum
30 Gün Öncesi Kayıtta Oda Başı 100 TL İNDİRİM ya da Peşin Fiyatına 8 TAKSİT İmkanı
1.GÜN / BULUŞMA ve HAREKET :
Saat 22:30’da Sıhhiye Sezenler Sokak Atatürk Lisesi önünde buluşma ve hareket.
2.GÜN / ORDU – YASON BURNU -BOZTEPE – GİRESUN – AKÇAABAT –RİZE :
Gerekli molalar sonrasında sabah saatlerinde Ordu’ya varış.Yason Burnu ve Kilesesi gezisi sonrası restoranda alacağımız kahvaltı ardından güne ve geziye güzel bir başlangıç yapmak üzere Ordu Boztepe’ye çıkış.Boztepe’de verilecek keşif molası sonrası Giresun’a hareket.Giresun Kalesi’nin ve Topal Osman’ın anıt mezarının gezilmesinden sonra Akçaabat’a hareket.Öğle yemeğinde meşhur Akçaabat Köftesinin tadına bakıyoruz.Daha sonra Trabzon’dan geçerek Rize’ye hareket.Rize Ziraat Çay ve Botanik Bahçesinde dinlenme ve çay ikramı akabinde otelimize hareket. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
3.GÜN / SARP SINIR KAPISI –GÜRCİSTAN BATUM –AYDER YAYLASI :
Sabah kahvaltısından sonra Ardeşen, Fındıklı, Arhavi, Hopa, üzerinden Sarp Sınır Kapısı’na hareket.Kapıda çıkış ve Gürcistan’a giriş işlemleri ardından Batum şehir merkezine hareket.Batum Etnografya Müzesi ve Sanat Galerisi’nin görülmesi.Öğle yemeği molasından sonra, birçok çiçek ve ağaç çeşidini barındıran Botanik Park gezisi.Batum Katedrali’ni ve şehirdeki tek cami olan tarihli Batum Orta Camii’ni gördükten sonra Batum şehir merkezinde serbest zaman ve dönüşe geçiş.Sarp Sınır Kapısı’na varış. Türkiye’ye giriş işlemleri ardından Fırtına Vadisi ve Çamlıhemşin’den geçerek otelimize varış.Akşam yemeği konaklama otelimizde.( Tulum eşliğinde Horon eğlencesi )
4.GÜN / KALEGON –ZİLKALE – FIRTINA VADİSİ –KİREMİTLİ KÖPRÜ -UZUNGÖL :
Sabah kahvaltısından sonra Ayder Yaylası keşfi.Kalegon mevkii, Gelin Teli Şelalesi ve asırlık yayla evlerinin görülmesi sonrası Çamlıhemşin’den minibüslerle Zilkale’ye gidiş.Muhteşem doğa içerisindeki tarihi eserlerin (kale ve köprüler) gezilip görülmesi. Dönüşü takiben Fırtına Deresi kenarında yöresel tatlarla öğle yemeği molası.Daha sonra Uzungöl’e hareket.Güzergahımız üzerinde ünlü Rize bezi alış-veriş imkanı. Çay fabrikası ziyareti ve alışverişi.Of ve Çaykara üzerinden Uzungöl’e varış.Yolumuz üzerinde bulunan kiremitli köprünün görülmesi.Nefis yöresel akşam yemeği ve konaklama Uzungöl’deki otelimizde.
5.GÜN / MAÇKA–SÜMELA MANASTIRI –ATATÜRK KÖŞKÜ–AYASOFYA KİLİSESİ -TRABZON :
Sabah kahvaltısından önce erken saatlerde kalkıp, göl çevresindeki dağ ve orman görüntüsünün düştüğü muhteşem göl manzarasını görmek ve fotoğraflamak için Uzungöl keşfi öneriyoruz…Harika bir kahvaltı sonrası Uzungöl’den ayrılış.Maçka üzerinden Altındere Milli Parkı içinde bulunan Sümela Manastırı’na varış ve gezi.Vadide alınacak yöresel öğle yemeği ardından Trabzon merkeze varış.Ayasofya Kilisesi,Atatürk Köşkü ziyareti ve şehir surlarının görülmesi ardından gümüşçüler çarşısında dünyaca meşhur yöresel el sanatı olan ‘Trabzon Hasırı’ ve ‘Kazzaziye’ tanıtımı ve alışveriş imkanı.Konaklama ve akşam yemeği Trabzon’daki otelimizde.
6.GÜN / ZİGANA TÜNELİ –HAMSİKÖY –TORUL –KARACA MAĞARASI –GÜMÜŞHANE –HARŞİT VADİSİ – GİRESUN :
Kahvaltı sonrası hareket.Zigana Dağları ve Tüneli’nden geçmeden Hamsiköy Sütlacının tadılması.Tünelden aynı zamanda Doğu Anadolu karasal iklimine de geçerek Torul’a varış.Sarkıt ve dikitleri ile şaşırtan Karaca Mağarası’nın ziyaret edilmesi.Gümüşhane’nin görülmesi, yöresel tatlarından alma imkanı.Harşit Vadisi’ni izleyerek Tirebolu üzerinden otelimize varış.Konaklama ve akşam yemeği Giresun’daki otelimizde.
7.GÜN /SAMSUN- BANDIRMA  VAPURU– İLK ADIM ANITI– GAZİ MÜZESİ– ÇORUM :
Sabah kahvaltısından sonra Giresun’da fındık ve fındık mamülleri alışverişi.Samsun’a hareket.Samsun’da Bandırma Vapuru, İlkadım Anıtı ve eski tütün iskelesi ile çok özel Gazi Müzesi’nin gezilmesi.Samsun’da alınacak yöresel öğle yemeği (Karadeniz Pidesi) ardından hareket. Çorum’da vereceğimiz leblebi alış verişi molası sonrası gerekli molalar verildikten sonra Ankara’ya varış.
Bir Başka Gezimizde Buluşmak Üzere Vedalaşma…

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR
-Lüks Araç İle Ulaşım
-Araç İçi İkramlar
-5 Gece Belirtilen Otellerde Konaklama
-(6) Sabah Kahvaltısı,(6) Öğle Yemeği,(5) Akşam Yemeği
-Kültür ve Turizm Bakanlığına ait Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Müze Kart )
-Yayla Transfer Ücreti
-Seyahat Sigorta Poliçesi
-Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
-Yemeklerde Alınan İçecekler
-Şahsi Harcamalar

30 Gün Öncesi Kayıtta Odabaşı 100 TL İNDİRİM ya da Peşin Fiyatına 8 TAKSİT İmkanı
GEZİ ÜCRETİ
Peşin
5 Taksit
8 Taksit
İki Kişilik Oda Kişi Başı
900,00 TL
950,00 TL
975,00 TL
Tek Kişilik Oda Farkı
180,00 TL
190,00 TL
200,00 TL
İki Kişilik Odada 3.Kişi
850,00 TL
900,00 TL
925,00 TL
0-6 Yaş Çocuk
Koltuk Ücreti
180,00 TL
190,00 TL
200,00 TL
7-12 Yaş Çocuk
550,00 TL
575,00 TL
600,00 TL
0-6 Yaş 1.Çocuk İki Yetişkin İle Otelde Ücretsizdir.Çocuk Ücretleri İki Yetişkin Yanında Geçerlidir.
BONUS KART
WORLD KART
MAXİMUM KART
HSBC KART
Taksit Seçeneklerimiz Belirtilen KK İçin Geçerlidir. Geçerli Banka Kampanyalarını Lütfen Sorunuz.
BU GEZİMİZDE SİZİ ALABİLECEĞİMİZ BİNİŞ NOKTALARI
22:30 Sıhhiye Sezenler Sok. Atatürk Lisesi Önü
22:40 Bahçelievler Milli Kütüphane Önü
22:50 AŞTİ Karşısı
23:00 Akköprü Migros Karşısı
23:10 Fatih ( K.ören ) Köprüsü
23:40 Aydınlık Evler Kavşağı
DETAYLAR
Acentemiz kesin kayıt tarihine kadar fiyatlarda ve konaklanacak otellerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Turlarımız, tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 15-17 kişide özel dizayn minibüs ile, 18-28 kişide lüks küçük otobüs ile, 28 kişinin üstünde ise 46 kişilik otobüslerimiz ile yapılacaktır. Turlarımızın, yeterli sayıya ulaşamaması ve iptal olması durumunda ( min.15 Kişi ); konaklamalı turlarda minimum 2 gün önceden, günübirlik turlarda minimum 1 gün önceden haber verilir. Otellerden hareket saatlerini rehber belirleyecektir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapabilir.