• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Facebook
  • https://plus.google.com/Google+/posts
  • https://www.twitter.com/Twitter

DOĞU ANADOLU
DOĞU ANADOLU GEZİSİ
6 GECE 7 GÜN
GEZİ TARİHLERİ
08-14 Ekim
16-22 Ekim
23-29 Ekim
10-17 Eylül
BU GEZİMİZDE NERELERİ GÖRECEĞİZ
Erzincan – Ekşi Su- Horhor – Erzurum – Çifte Minare – Minareli Medrese – Erzurum – Oltucular Çarşısı – Kale – Sarıkamış – Çıldır Gölü – Şeytan Kalesi – Akçakale Adası – Kars – Ani Harabeleri – Doğubeyazıt – Ağrı Dağı – Manuçer Camii – İshak Paşa Sarayı – Van – Muradiye Şelalesi – Van Kalesi – Gevaş – Akdamar Adası – Akdamar Kilisesi – Tatvan – Nemrut Dağı – Bitlis – Harput - Malatya
30 Gün Öncesi Kayıtta Oda Başı 100 TL İNDİRİM ya da Peşin Fiyatına 8 TAKSİT İmkanı
1.GÜN / BULUŞMA ve HAREKET :
Akşam saat 21.00 da Sıhhiye Sezenler Sokak Atatürk Lisesi önünde buluşma ve hareket.
2.GÜN: ERZİNCAN – ERZURUM – ÇİFTE MİNARE – ERZURUM KALESİ :
Sabah saatlerinde Erzincan'a varış. Kahvaltı sonrası farklı su kaynakları Ekşisu ve Horhor'un gezilmesi ve Erzurum'a hareket.Yol üzerindeki Tercan - Mama Hatun Türbesi ile Kervansarayı'nın görülmesi ve Erzurum'a varış. Erzurum'da: Çifte Minareli Medrese, Kongre Binası, Oltu Taşı üretim ve pazarlaması yapılan Taş Han, Yakutiye Medresesi (Müze), Üç Kümbetler, Erzurum Kalesi ve eski evlerin görülmesi ve otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3.GÜN / SARIKAMIŞ – ÇILDIR GÖLÜ – ŞEYTAN KALESİ – KARS :
Sbah kahvaltı sonrası hareket.Yolumuz üzerindeki Çobandede Köprüsü ve Sarıkamış’ta Katerina Köşkü'nün gezilmesinden sonra Kars’ta yürüyerek yapacağımız şehir turunda: Kars Kalesi, Oniki Havari Kilisesi, Osmanlı Köprüsü ve Hamamı, Rus dönemi taş yapıların ( Defterdarlık Binası, Saglık Müdürlüğü, Belediye’nin) görülmesi. Daha sonra içinde Akçakale Adası'nın olduğu Çıldır Gölü’nün görülmesinden sonra Şeytan Kanyonu, Şeytan Kalesi ve Aktaş Gölü'nün seyredilmesi ve Kars'a dönüş.Akşam yemeği ve konaklama Kars’taki otelimizde.
4.GÜN / ANİ HARABELERİ – DOĞUBEYAZIT – AĞRI DAĞI :
Sabh kahvaltı sonrası Kars Ani harabelerinde: Katedral, Tigronhonen Kilisesi, Ana Cadde, Manuçer Camii, Kervansaray, surların gezilmesi ve Iğdır’da kısa bir moladan sonra Doğubeyazıt’a hareket. Yolumuz üzerinde Büyük ve Küçük Ağrı Dağları'nın uzaktan görüntülenmesi. Doğubeyazıt'a varış. Çarşıların gezilmesi. Akşam yemeği ve konaklama Doğubeyazıt’taki otelimizde.
5.GÜN / İSHAK PAŞA SARAYI – VAN – MURADİYE ŞELALESİ - VAN KALESİ :
Sabah kahvaltı sonrası İshak Paşa Sarayı'nın gezilmesinden sonra Van’a hareket.Yol üzerinde Muradiye Şelalesi’nin görülmesi. Eski Van Kalesi ve kenti'nin gezilmesinden sonra otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Van'daki otelimizde.
6.GÜN / GEVAŞ – AKDAMAR ADASI ve KİLİSESİ – TATVAN :
Sabah kahvaltı sonrası Gevaş'tan binilecek tekneyle Akdamar Adası'na hareket. Adanın ve Akdamar Kilisesi'nin gezilmesinden sonra Tatvan üzerinden Ahlat'a hareket. Tarihi Ahlat Mezarlığı, Emir Bayındır Kümbeti, Çifte Kümbetler, Ulu Kümbet ile bastoncuların gezilmesi. Akşam yemeği ve konaklama Tatvan'daki otelimizde.
7.GÜN / NEMRUT DAĞI – KRATER GÖLÜ – BİTLİS – HARPUT – ULU CAMİİ :
Sabah erken saatlerde alınan kahvaltı sonrası Nemrut Dağı'na minibüslerle çıkış.Nemrut Krater Gölleri'nin gezilmesinden sonra Bitlis'e hareket. Bitlis’de İhlasiye Külliyesi ile Etnoğrafya Müzesinin gezilmesi ve Elazığ'a hareket. Harput'ta Kale, Ala Mescid, Kurşunlu Camii, Eski Hamam ve Ulu Cami'nin gezilmesinden sonra Elazığ'daki otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
8.GÜN / MALATYA – ANKARA DÖNÜŞ :
Kahvaltı sonrası Malatya'da Şire Pazarı ve Kernek Meydanı'nın gezilmesinden sonra Ankara’ya hareket.Dönüş Yolunda Karatay Han'ın gezilmesi. Akşam saat 22.00 sularında Ankara’ya varış.
Keyifli Bir Gezinin Ardından Bir Başka Neo Travel  Organizasyonunda Buluşmak Üzere Vedalaşma.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR
- Lüks Araçlarla Ulaşım
- Araç İçi İkramlar
- Belirtilen Otellerde 6 Gece Konaklama
- (7) Sabah Kahvaltısı , (6) Akşam Yemeği
- Kültür Bakanlığına ait Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri ( Müze kart )
- Seyahat Sigorta Güvence Poliçesi
- Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
- Programda Belirtilen Çevre Gezileri
- Tüm Şahsi Harcamalar
- Öğle Yemekleri
- Yemeklerde Alınan İçecekler
30 Gün Öncesi Kayıtta Oda Başı 100 TL İNDİRİM ya da Peşin Fiyatına 8 TAKSİT İmkanı
GEZİ ÜCRETİ
Peşin
5 Taksit
8 Taksit
İki Kişilik Oda Kişi Başı
950,00 TL
1000,00 TL
1025,00 TL
Tek Kişilik Oda Farkı
250,00 TL
265,00 TL
275,00 TL
İki Kişilik Odada 3.Kişi
900,00 TL
950,00 TL
975,00 TL
0-6 Yaş Çocuk Koltuk Ücreti
250,00 TL
265,00 TL
275,00 TL
7-12 Yaş Çocuk
700,00 TL
745,00 TL
760,00 TL
0-6 Yaş 1.Çocuk İki Yetişkin İle Otelde Ücretsizdir.Çocuk Ücretleri İki Yetişkin Yanında Geçerlidir.
BONUS KART
WORLD KART
MAKSİMUM KART
HSBC KART
Taksit Seçeneklerimiz Bonus – Maximum – Hsbc – World – Halkbank Kredi Kartları İçin Geçerlidir.
BU GEZİMİZDE SİZİ ALABİLECEĞİMİZ BİNİŞ NOKTALARI
21:00 Sıhhiye Sezenler Sok.Atatürk Lisesi Önü
21:10 AŞTİ Karşısı
21:20 Akköprü Migros Karşısı
21:30 Aydınlıkevler Kavşağı
DETAYLAR
Acentemiz kesin kayıt tarihine kadar fiyatlarda ve konaklanacak otellerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Turlarımız, tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 15-17 kişide özel dizayn minibüs ile, 18-28 kişide lüks küçük otobüs ile, 28 kişinin üstünde ise 46 kişilik otobüslerimiz ile yapılacaktır. Turlarımızın, yeterli sayıya ulaşamaması ve iptal olması durumunda ( min.15 Kişi ); konaklamalı turlarda minimum 2 gün önceden, günübirlik turlarda minimum 1 gün önceden haber verilir. Otellerden hareket saatlerini rehber belirleyecektir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapabilir.